На Черкащині підприємець обдурив державу з "зеленим" тарифом для СЕС ДТЕК

На Черкащині підприємець обдурив державу з "зеленим" тарифом для СЕС

Людмила Гончаренко

За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн

Місцевий підприємець з Черкаської області обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств, що дозволило йому продавати електроенергію за спрощеною процедурою без отримання ліцензії.

Про це повідомляє прес-центр Служби Безпеки України.

За інформацією слідства, зловмисник ще в 2019 році організував цю протиправну схему. Він скористався нормою у законодавстві, яка дозволяє кожному громадянину виробляти власну "зелену" електроенергію і продавати її державі. Однак потужність приватного домогосподарства не може перевищувати 30 кВт. Якщо потужність вище – треба оформлювати додаткові дозволи, проходити перевірки і отримувати платню за іншим тарифом.

Тому чоловік вирішив обійти законодавство і замість реєстрації одного великого підприємства вдався до продажу електроенергії від імені 100 приватних домогосподарств.

При цьому електрогенеруючі установки, що належать вказаній особі, розміщені на земельних ділянках, де відсутні житлові чи інші будівлі, що суперечить вимогам нормативних актів у сфері енергетики і свідчить про використання такого об’єкту в промислових масштабах під видом великої кількості приватних домогосподарств.

Протягом 2019-2020 років така схема дозволила підприємцю отримувати кошти за "зеленим" тарифом без отримання ліцензії, за спрощеною процедурою. Сума збитків від такої діяльності, за оцінкою фахівців, може становити близько 40 млн грн.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про те, як завдяки сонячним панелям можна забезпечити електроенергією власне господарство, а надлишки продавати державі.