Українська делегація на нараді країн-членів Угоди ACCOBAMS щодо збереження китоподібних Чорного та Середземного морів та прилеглої акваторії Атлантичного океану розповіла про вплив російської воєнної агресії на мешканців Чорного моря.
Три види чорноморських китоподібних знаходяться під міжнародною охороною, однак за час повномасштабної війни виявили понад 100 тіл дельфінів на 6 км узбережжя, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
Восьма нарада країн-членів Угоди Accobams dolphin & whale conservation - dauphins & baleines проходить з 28 листопада по 2 грудня 2022 року в місті Сент-Джуліан, Республіка Мальта. Учасники зустрічі заслухали спільну заяву Міндовкілля та Міністерства закордонних справ України.
В повідомленні наголосили, що дельфіни є перлиною чорноморського біорізноманіття, тому Україна має звернути погляд міжнародної спільноти до цієї проблеми, масштаби якої вражають.
“З початком війни збереження китоподібних стало однією з найбільш нагальних проблем природозбереження, оскільки афаліни та інші види дельфінів буквально "сліпнуть" від сонарів російських субмарин та кораблів, що не дозволяє їм нормально харчуватись. Не кажучи вже навіть про масове замінування морів, що є реальною проблемою. На шести кілометрах узбережжя моря було виявлено понад 100 тіл дельфінів, і це далеко не остаточна цифра”, – йдеться у спільній заяві.
В пресслужбі Міндовкілля підкреслили, що увага міжнародної спільноти допоможе:
- розробити та координувати, разом з іноземними партнерами, план дій;
- впровадити найновіші системи моніторингу;
- залучити кошти для створення реабілітаційного центру "Афаліна" на базі Національного природного парку "Тузлівські лимани". Планується, що там будуть проходити реабілітацію тварини, які постраждали внаслідок російської агресії.
“Чорноморські види китоподібних і до війни давали потомство раз у 2-3 роки, а зі збільшенням кількості загиблих тварин, відновлення популяцій дельфінів триватиме не один десяток років. Саме тому питання реабілітації китоподібних Чорного моря постає так гостро”, – пояснили в повідомленні.
В пресслужбі також наголосили, що важливо, аби варварське знищення дикої природи військами агресора не залишилось без відповіді.
Нагадаємо, жертвами російського вторгнення в Україну стали не менш ніж три тисячі дельфінів у Чорному морі.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Одеській області прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом екоциду, а саме масову загибель дельфінів, що вже пів року триває у Чорному морі через військову агресію росіян.