Міністр екології часів Януковича Злочевський “відкупився” від розшуку

Міністр екології часів Януковича Злочевський “відкупився” від розшуку Shutterstock
Катерина Бєлоусова

САП пішла на угоду із колишнім чиновником

Міністр екології часів президента Януковича Микола Злочевський більше не знаходиться в розшуку за спробу дати хабар у $6 мільйонів за закриття кримінальних справ, до яких причетна його група газових компаній Burisma та "Реал Банк".

Він фактично “відкупився” штрафом у 68 тисяч гривень та донатом для ЗСУ на 660 мільйонів гривень, повідомляє OBOZ.UA з посиланням на Національне антикорупційне бюро України.

В НАБУ пояснили, що вже не мають до Злочевського претензій, адже вже є вирок суду.

Зазначається, що Спеціальна антикорупційна прокуратура пішла на угоду із колишнім чиновником. Вони вирішили, що якщо він так і не дав хабар – шкоди завдано не було, тому Злочевський лише сплатив штраф та зробив благодійний внесок.

В матеріалі розповіли, що фінансова установа отримала у Національному банку України стабілізаційний кредит під заставу нафтобази на 800 мільйонів гривень, який не повернули. Коли спробували стягнути заставне майно, виявилося, що його придбали за ціною, нижчою за 3 мільйони гривень. 

“Злочевський планував корумпувати НАБУ та САП і заплатити тому, хто ухвалить рішення про закриття розслідування, $5 мільйонів. Ще $1 мільйон мали витратити на послуги посередників”, – розповіли в OBOZ.UA.

Зазначається, що компанія зятя Злочевського з продажу електроенергії, газового пального тощо у 2022 році отримала завдяки держзакупівелям 2,2 млрд грн, у 2023-му – вже встигла заробити з бюджету 647,6 млн грн.

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру ексзаступнику міністра екології та природних ресурсів України часів президента Януковича Дмитру Мормулі. Підозрюють, що у 2011 році він та інші учасники схеми вивели понад 32 мільйони гривень з тендеру на дистанційне зондування Землі.

Раніше ЕкоПолітика аналізувала, як змінилася корупційна складова в Україні у сфері охорони довкілля та природокористування на тлі повномасштабної війни та виконання євроінтеграційних вимог.

Читайте також
Кооператив “Династія” по-рівненськи: ЗМІ заявляють про незаконне будівництво у заповідному лісі
Кооператив “Династія” по-рівненськи: ЗМІ заявляють про незаконне будівництво у заповідному лісі

Так само, як і у випадку зі скандальним будівництвом у Козині, початок повномасштабного вторгнення не став для рівненських чиновників причиною відмовлятися від красивого життя

Складу злочину не знайшли: ДБР закрило справу проти колишнього директора “Лісів України”
Складу злочину не знайшли: ДБР закрило справу проти колишнього директора “Лісів України”

Раніше правоохоронці перевіряли походження майна та можливе незаконне збагачення посадовця 

Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів, забруднення води й повітря, боротьба за землі
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів, забруднення води й повітря, боротьба за землі

"Зірками" тижня є лісівники з Одещини, які залякуванням змусили майстрів лісу незаконно вирубувати та продавати дерева