Міндовкілля внесло оновлення до Реєстру стратегічної екологічної оцінки shutterstock

Міндовкілля внесло оновлення до Реєстру стратегічної екологічної оцінки

Ганна Велика

Вони відкривають нові можливості для замовників та спрощують спільний доступ

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України доповнило функціонал Реєстру стратегічної екологічної оцінки. Передбачено більше можливостей для спільної роботи замовників.

Про це повідомляє Міндовкілля.

Чинний Порядок ведення Єдиного реєстру стратегічної екооцінки Кабмін затвердив у травні 2023 року.

Серед оновлень у Реєстрі СЕО такі:

  1. З’явилася можливість додати уповноважених осіб та надати їм доступ до суб’єкта СЕО, що полегшує процес комунікації та координації. Довірені особи матимуть доступ до вже сформованих справ.
  2. Тепер доступна можливість змінити дані суб’єкта СЕО – проведення актуалізації інформації та коригування даних у Реєстрі.
  3. З’явилася опція формування спільних чернеток. Довірені особи можуть спільно працювати над чернетками документів державного планування.
  4. Забезпечено безперервність процесу СЕО, тобто інша довірена особа може продовжити роботу над відкритою раніше справою, що забезпечує гнучкість та ефективність процедури.

У Міндовкіллі також розповіли про найчастіші помилки, які допускають замовники СЕО в роботі з Реєстром:

  1. Неправильний вибір виду документа державного планування. Замовникам нагадали, що до містобудівної документації належить комплексний план просторового розвитку території територіальної громади; генеральний план населеного пункту; детальний план території; план зонування території, який розробляється у складі комплексного плану або генерального плану населеного пункту.
  2. Неповний комплект документів. Посадовці міністерства дали їх перелік:  затверджений документ державного планування; рішення про його затвердження; заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування.
  3. Погана якість документів. Екочиновники нагадали, що документи мають бути високої якості, чіткі та з можливістю копіювання тексту.
  4. Формування двох і більше справ для одного проєкту. В міністерстві зазначили, що для кожного проєкту документа державного планування слід формувати одну справу.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про найбільші порушення при проведені СЕО.

Читайте також
Уряд ухвалив низку довкіллєвих рішень щодо обігу деревини та моніторингу довкілля
Уряд ухвалив низку довкіллєвих рішень щодо обігу деревини та моніторингу довкілля

Вони спрямовані на боротьбу з “сірим” ринком деревини та побудову української системи моніторингу довкілля за європейським зразком

ЄБА закликала депутатів подовжити процес переходу на європейські екостандарти
ЄБА закликала депутатів подовжити процес переходу на європейські екостандарти

Експерти наголосили, що реформа у сфері регулювання промислового забруднення не має призвести до зупинки промисловості в Україні

Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 24 травня: порядок денний
Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 24 травня: порядок денний

Нардепи розглянуть 2 профільних законопроєкти, внесуть свої пропозиції стосовно змін до КУпАП та обговорять два питання про листи