Міндовкілля підготувало щорічний звіт про викиди забруднювальних речовин у повітря Shutterstock

Міндовкілля підготувало щорічний звіт про викиди забруднювальних речовин у повітря

Олена Яценьо

Експерти вже намагаються прогнозувати, якими будуть обсяги викидів за поточний рік

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало щорічний Звіт про викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря згідно з протоколом Спільної програми моніторингу та оцінки поширення забруднювачів повітря на великі відстані в Європі (ЄМЕП).

Документ у встановлені строки відправили до керівного органу ЄМЕП, тож його вже опубліковано на їхньому офіційному сайті, повідомила пресслужба Міндовкілля..

"Попри російську військову агресію та ведення бойових дій, Україна й далі виконує міжнародні зобов’язання у сфері охорони атмосферного повітря", – сказано в повідомленні Міндовкілля.

Згідно з розрахунковими даними, порівняно з 2019 роком у 2020-му в Україні на 11% підвищились обсяги викидів оксидів азоту, на 9% – викиди неметанових летких органічних сполук, дещо зросли викиди важких металів (свинець, кадмій, ртуть, золото, хром, мідь, нікель, селен та цинк) – на 6%.

Водночас на 13% зменшилися викиди оксидів сірки – з 821 тис. тонн до 728 тис. тонн. Викиди оксиду вуглецю майже не змінилися та станом на 2020 рік становили 1 514 тис. тонн (на 0,5% менше, ніж у 2019 році).

У пресслужбі міністерства додали, що експерти вже намагаються прогнозувати, якими будуть обсяги викидів за поточний рік.

"Ворожі снаряди, які щодня влучають у нашу критичну інфраструктуру та житлові будинки, спричиняють значні загоряння, зокрема, лісових та інших насаджень. Це призводить до значного забруднення атмосферного повітря небезпечними речовинами", – розповіли в Міндовкілля.

За попередніми підрахунками, за час ведення бойових дій на території України обсяг викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря можна прирівняти до щорічного обсягу викидів одного металургійного підприємства.

У міністерстві наголосили, що забруднене повітря не має державних кордонів: викиди в атмосферне повітря, які було спричинено воєнною агресією РФ на території України, переносяться, осідають і мають вплив на території інших держав, іноді на відстані в тисячі кілометрів. Тож наслідки від дій агресора впливають не тільки на Україну.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Львівщині 1 квітня екоінспектори відібрали проби на території, куди потрапили російські снаряди, щоб встановити розмір збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

Читайте також
Попри обіцянки, викиди метану продовжують зростати, – дослідження
Попри обіцянки, викиди метану продовжують зростати, – дослідження

Викиди метану за перший квартал 2022 року перевищили викиди в четвертому кварталі 2019 року до початку пандемії

Українському бізнесу спростили оформлення дозволів на викиди в повітря
Українському бізнесу спростили оформлення дозволів на викиди в повітря

Тепер звіт не потребує попередньої реєстрації

У США супутники зафіксували потужні викиди метану від худоби. Інфографіка
У США супутники зафіксували потужні викиди метану від худоби. Інфографіка

Близько 95% викидів метану від великої рогатої худоби виділяється у вигляді відрижки через ніс

Комунальники розповіли, чому не можна спалювати суху траву та яка є альтернатива
Комунальники розповіли, чому не можна спалювати суху траву та яка є альтернатива

Екологічною альтернативою шкідливому спалюванню сухої рослинності є компостування