На Львівщині Держекоінспекція почала разраховувати збитки від обстрілів

На Львівщині Держекоінспекція почала разраховувати збитки від обстрілів facebook.com/deiukr
Катерина Бєлоусова

Фахівці ДЕІ досліджують вплив знарядь війни на довкілля України, її  земельні та водні ресурси

На Львівщині у пʼятницю 1 квітня екоінспектори відібрали проби на території, куди потрапили російські снаряди, щоб встановити розмір збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

Для цього експерти проведуть інструментально-лабораторні дослідження, повідомляє Державна екологічна інспекція України у Facebook.

На місці працювали представники оперативного Штабу при Держекоінспекції спільно з фахівцями ДЕІ у Львівській області.

Наразі фахівці ДЕІ тестують новітні підходи порядку відбору проб та проведення досліджень під час воєнного стану. Окрім того, вони досліджують вплив знарядь війни на довкілля України, її  земельні та водні ресурси.

В матеріалі також зазначили, що експерти Штабу розробили проєкт методики, яка надасть змогу розраховувати збитки за забруднення атмосферного повітря у результаті військової агресії.

Нагадаємо, Держекоінспекція під час воєнного стану обмежує перевірки та інших заходів державного нагляду (контролю) виключно фіксацією небезпечних подій (інцидентів), пов’язаних з військовими діями держави-агресора.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, ДЕІ підрахувало перші збитки довкіллю від російської агресії.

Читайте також
З 1990 року парникові викиди Євросоюзу впали на 40%
З 1990 року парникові викиди Євросоюзу впали на 40%

Найбільше скорочення забезпечив сектор виробництва енергії, а також житло та промисловість

Відтермінувати CBAM для України. Що збирається робити Мінекономіки?
Відтермінувати CBAM для України. Що збирається робити Мінекономіки?

Ключовий аргумент – статус кандидата на вступ до Євросоюзу

Проєкт Закону про національну СТВ вже готовий – Мінекономіки 
Проєкт Закону про національну СТВ вже готовий – Мінекономіки 

Оприлюднити текст документа для громадського обговорення обіцяють вже найближчими днями

Блокування послаблення СВАМ, заборона компенсацій по ETS: які зміни готують у ЄС
Блокування послаблення СВАМ, заборона компенсацій по ETS: які зміни готують у ЄС

Водночас у Євросоюзі хочуть пом’якшити вплив енергокризи, знизивши податок для чистої енергетики