Мільйон робочих місць: ЄС представив план "зеленого" переходу економіки Shutterstock

Мільйон робочих місць: ЄС представив план "зеленого" переходу економіки

Олена Яценьо

"Зелений" перехід може створити додатково 1 млн робочих місць до 2030 року

Європейська комісія презентувала план справедливого переходу до кліматично нейтральної економіки в межах стратегії Green Deal.

Він є доповненням до пакету законопроєктів Fit for 55 для скорочення викидів парникових газів у Євросоюзі на 55% до 2030 року порівняно з 1990 роком, повідомляє з посиланням на пресслужбу Єврокомісії видання "Інтерфакс-Україна".

"Справедливість і солідарність є визначальними принципами стратегії European Green Deal. Ключові фактори успіху "зеленого" переходу полягають у заходах підтримки людей та їхній активній участі (у "зеленому" переході. — Ред.). З урахуванням впровадження правильних заходів "зелений" перехід до ЄС може створити додатково 1 млн робочих місць до 2030 року та близько 2 млн — до 2050 року", — наголошується в повідомленні ЄК.

Єврокомісія пропонує впроваджувати політику в контексті підтримки зайнятості, полегшення переходу з одного робочого місця на інше, доступності якісної освіти, зокрема, у сфері "зеленої" трансформації.

Окрім того, ЄК пропонує країнам-членам запроваджувати пільгові податкові режими та системи соцзахисту в секторах, що прагнуть до досягнення кліматичних цілей, і полегшувати доступ до фінансування для малого та середнього бізнесу, чия діяльність також сприяє виконанню кліматичних цілей ЄС.

Як пояснили в Єврокомісії, Соціальний кліматичний фонд, про створення якого було оголошено в липні, підтримуватиме вразливі домогосподарства, користувачів транспорту та дрібних підприємців, які можуть постраждати від запровадження системи торгівлі викидами (СТВ) для транспортного сектору та сектору опалення будівель у ЄС. Також Фонд надасть країнам-членам фінансування в розмірі EUR72,2 млрд на період 2025-2032 років та фінансуватиметься за кошт надходжень від реалізації квот на викиди в європейській СТВ (EU ETS).

Тож головний виконавчий орган ЄС підтвердив свій намір запровадити другу СТВ у Євросоюзі для транспортного сектору та сектору опалення будівель, незважаючи на критику низки євродепутатів.

До того ж ЄК пропонує переглянути регламент транс'європейських транспортних коридорів (TEN-T) для його адаптації до стратегії Green Deal, яка передбачає скорочення викидів транспортного сектора на 90% до 2050 року порівняно з 1990 роком. Зокрема, великі 424 міста TEN-T мають до 2025 року розробити план сталої міської мобільності.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, ціна квот на викиди вуглекислого газу в європейській системі торгівлі викидами (EU ETS) зросла до рекордних 67,55 євро за тонну в підсумку кліматичного саміту COP26.

Нагадаємо, що Європейський Союз планує вловлювати з атмосфери Землі 5 млн тонн вуглекислого газу щороку до кінця поточного десятиліття для планового досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

Читайте також
У Вінниці почали випускати "водневе" газове обладнання
У Вінниці почали випускати "водневе" газове обладнання

В Україні виробляють обладнання, здатне працювати з газоводневою сумішшю (H2 ready), для поточних потреб зовнішнього ринку та під перспективу вітчизняного виробництва водню

Не проблеми, а мільярди до ВВП: екологи закликали владу змінити підхід до поводження з відходами
Не проблеми, а мільярди до ВВП: екологи закликали владу змінити підхід до поводження з відходами

Більшість промислових відходів може стати сировиною будівельній та дорожній галузі

Україна на 9 місці в світі за кількістю відходів і продовжує купувати сміття
Україна на 9 місці в світі за кількістю відходів і продовжує купувати сміття

Україна витрачає мільйони доларів на сортовані сміття з-за кордону

Рейтинг ТОП-10 компаній України, що впроваджують "зелені" технології
Рейтинг ТОП-10 компаній України, що впроваджують "зелені" технології

Вони пішли "зеленим" шляхом, бо розвивають екологічно відповідальний бізнес, орієнтований на декарбонізацію, збереження клімату й ресурсів для майбутнього людства