Вартість квот на СО2 в ЄС сягнула рекордних 67 євро за тонну: відомо причину shutterstock

Вартість квот на СО2 в ЄС сягнула рекордних 67 євро за тонну: відомо причину

Олена Яценьо

Cтрімке зростання зумовили три фактори

Ціна квот на викиди вуглекислого газу в європейській системі торгівлі викидами (EU ETS) зросла до рекордних 67,55 євро за тонну в підсумку кліматичного саміту COP26.

Такі результати торгів 16 листопада повідомили світові ЗМІ з посиланням на біржові котирування, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Хоча результати COP26, можливо, не були настільки переконливими, як сподівалися деякі, усе ж пролунав чіткий сигнал про те, що політики повинні серйозніше ставитися до вуглецевого ціноутворення, якщо ми хочемо побачити зниження викидів", – зазначив аналітик Andurand Capital Марк Льюїс.

Тим часом ціна вуглецевих квот у британській системі торгівлі викидами теж перейняла тренд на підвищення, закріпившись за підсумками торгів 17 листопада на рівні 60,26 фунта стерлінгів за тонну (71,5 євро).

Зазначається, що на початку 2021 року вартість квот на викиди в EU ETS становила близько 33 євро за тонну.

За даними аналітичної компанії ICIS, стрімке зростання ціни емісійних квот із 5 євро за тонну у 2017 році до поточних показників зумовили три фактори: реформа EU ETS у 2018 році, яка була покликана розв'язати проблему надлишкової пропозиції квот, високі ціни на газ і серйозні плани Європейської Комісії зі скорочення обсягу дозволів на викиди до 2030 року.

За прогнозами ICIS, ціна квот на викиди СО2 у межах EU ETS буде демонструвати стійке зростання протягом поточного десятиліття і досягне 90 євро за тонну СО2 до 2030 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика, експерт аналітичної компанії ICIS Флоріан Ротенберг вважає, що квоти на викиди СО2 будуть перманентно рости, і за десятиліття, тобто до 2030 року, досягнуть €90/тонну.

Читайте також
Ціна квот на викиди CO2 в ЄС встановила новий рекорд
Ціна квот на викиди CO2 в ЄС встановила новий рекорд

У Великій Британії їхня вартість досягла рекордних 76 фунтів стерлінгів

Індійська JSW Steel планує скоротити викиди CO2 на 42% до 2030 року
Індійська JSW Steel планує скоротити викиди CO2 на 42% до 2030 року

Відомо, що продукція компанії отримала екологічну декларацію про продукт