Миколаївський глиноземний завод модернізує печі, щоб зменшити викиди в 4 рази

Миколаївський глиноземний завод модернізує печі, щоб зменшити викиди в 4 рази facebook.com/NGZcompany/
Катерина Бєлоусова

Одним з пріоритетних завдань заводу є зменшення вуглецевого сліду

На Миколаївському глиноземному заводі (МГЗ) розпочався другий етап масштабної модернізації 2-4 печей кальцинації фірми Lurgi, щоб зменшити викиди відпрацьованої пари в 4 рази.

Загальна вартість проєкту складатиме понад 200 млн гривень, повідомляє МГЗ у Facebook.

facebook.com/NGZcompany/

Остаточно роботи завершать у першому кварталі 2023 року. Основне технологічне обладнання виготовлено на українському підприємстві, а частина закуплена у Німеччині.

Директор з виробництва МГЗ Володимир Красноярський пояснив, що викиди відпрацьованої пари повністю відповідають вимогам українського екологічного законодавства, проте керівництво Миколаївського глиноземного прийняло рішення про масштабну модернізацію.

"З 2012 року ми активно співпрацювали з різними вітчизняними фірмами, а також залучали спеціалізовані закордонні фірми із ФРН, США, Австралії, Франції, аби знайти оптимальне рішення, але запропоновані схеми модернізації не відповідали вимогам фахівців заводу. Зрештою співробітники МГЗ та представники одного з проєктних інститутів розробили математичну модель установки та запропонували схему, яка дозволила знизити викиди", – каже Красноярський.

За останні 10 років на цільові природоохоронні заходи МГЗ витратив 47 мільйонів доларів. 

“Наразі ж одним з пріоритетних завдань заводу є зменшення вуглецевого сліду, який, до речі, і зараз на підприємстві є досить низьким”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, “Нікопольський завод феросплавів” зменшить викиди пилу на 55 тонн щодня.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, комбінат "Запоріжсталь" знизив викиди в повітря на 15 тисяч тонн за рік.

Читайте також
Тотальне послаблення EU ETS? Єврокомісія представила оновлені правила вуглецевого ринку
Тотальне послаблення EU ETS? Єврокомісія представила оновлені правила вуглецевого ринку

Влада хоче зобов’язати країни ЄС віддавати промисловості щонайменше половину своїх вуглецевих доходів

Бізнеси відкладають до останнього? У реєстрі ІДД досі немає нових заяв
Бізнеси відкладають до останнього? У реєстрі ІДД досі немає нових заяв

Водночас архітектура реєстру заважає зручно вивчити історію розгляду матеріалів

Десять країн ЄС вимагають дозволити індустрії викидати СО2 на десятиліття довше
Десять країн ЄС вимагають дозволити індустрії викидати СО2 на десятиліття довше

Водночас закликають переглянути ETS2, яка має зобов'язати платити за викиди, спричинені опаленням та рухом транспорту

Верховна Рада нарешті оприлюднила текст закону № 15386 щодо створення НСТВ
Верховна Рада нарешті оприлюднила текст закону № 15386 щодо створення НСТВ

Документ без обговорень зі стейкхолдерами вже відправили на розгляд екокомітету