Комбінат "Запоріжсталь" знизив викиди в повітря на 15 тисяч тонн за рік zaporizhstal.com

Комбінат "Запоріжсталь" знизив викиди в повітря на 15 тисяч тонн за рік

Олена Яценьо

Підприємство виконало масштабну реконструкцію газоочисних установок аглофабрики та доменних печей № 2, 3 та 4

Металургійний комбінат "Запоріжсталь" у результаті екологічної модернізації підприємства, у яку за останні 10 років інвестували близько 16 млрд гривень, домігся скорочення викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря на 15 000 тонн за рік.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів генеральний директор "Запоріжсталі" Олександр Мироненко.

За його словами, 22 грудня на підприємстві "Запоріжсталь" відбулося виїзне засідання екологічної комісії Запорізької обласної ради за участю народного депутата Сергія Штепи, а також представників профільних департаментів міської та обласної рад, представників відкритої платформи "Екокрай".

Гендиректор компанії ознайомив делегацію з результатами екомодернізації підприємства. У межах комплексної програми модернізації виробництва з 2012 року комбінат виконав масштабну реконструкцію газоочисних установок аглофабрики та доменних печей № 2, 3 та 4, побудував екологічний безперервний травильний агрегат у цеху холодної прокатки, удосконалював оборотні цикли підприємства для зниження споживання свіжих і подальшого скидання відпрацьованих вод тощо.

"Підстави для того, щоб назвати кейс екотрансформації комбінату успішним, однозначно є: спрямувавши приблизно 16 млрд гривень "зелених" інвестицій у модернізацію "Запоріжсталі", ми досягли зниження викидів забруднювальних речовин в атмосферу на працюючих виробничих агрегатах на 15 000 тонн за рік", – наголосив Мироненко.

За даними пресслужби "Запоріжсталі", у рамках екологічної модернізації 2021 року в агломераційному цеху завершено реконструкцію аспіраційної системи хвостових частин агломашин – встановлено два рукавні фільтри, які дають змогу збільшити обсяг повітря, що очищається від хвостових частин агломашин, в 1,5 раза й забезпечити очищення від пилу менше 45 мг/м3. "Це одне з додаткових зобов’язань щодо зниження екологічного навантаження на регіон, які закріплено в меморандумах між комбінатом і Запорізькою обласною державною адміністрацією, а також із Запорізькою міською радою. Інвестиції становлять понад 235 млн гривень", – зазначили в компанії.

Під час візиту члени екокомісії ознайомилися з роботою доменної печі № 3, яку обладнано найсучаснішими аспіраційними системами ливарного двору та бункерної естакади, що забезпечують очищення викидів від пилу до 20 мг/м3. Інвестиції в проєкт становили 1,9 млрд гривень.

Делегація також відвідала будівельний майданчик доменної печі № 5, який готується до масштабного капітального ремонту наступного року. Капітальний ремонт, виконання якого також закріплено в Меморандумі, передбачає оснащення домни найсучаснішою аспіраційною установкою. Це стане фінальним етапом модернізації доменного виробництва “Запоріжсталі”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, металургійний комбінат "Запоріжсталь" за перші пів року 2021-го істотно знизив енерговитрати під час виробництва продукції.

Читайте також
Danieli вкладе €200 мільйонів у виробництво "зеленої" сталі в Хорватії
Danieli вкладе €200 мільйонів у виробництво "зеленої" сталі в Хорватії

Плавильний цех заводу ABS Sisak буде модернізовано за допомогою технології Digimelter

У Румунії Rompetrol Rafinare інвестувала $4,2 млн в екомодернізацію нафтопереробного заводу
У Румунії Rompetrol Rafinare інвестувала $4,2 млн в екомодернізацію нафтопереробного заводу

Проєкт матиме позитивний вплив у плані підвищення рівня захисту навколишнього середовища

У Дніпрі на зниження викидів у повітря витратили 170 млн грн
У Дніпрі на зниження викидів у повітря витратили 170 млн грн

Викиди забруднюючих речовин знизяться завдяки герметизації та повного згоряння газу

В Україні 150 університетів стануть енергоефективними
В Україні 150 університетів стануть енергоефективними

Енергомодернізації на європейські гроші дозволить українським вишам зменшити витрати на тепло та світло ледь не вдвічі