Французький виробник шин Michelin оголосив свої екологічні ініціативи. Зокрема, компанія збирається випускати шини, використовуючи як сировину вторинні відходи й перероблений пластик.
Головний компонент для створення шин – синтетичний каучук, одержуваний із нафти, – хочуть замінити переробленим пластиком із пакувальних матеріалів і пластикової тари. Про це йдеться на сайті шинної компанії.
За даними National Geographic, середньостатистична шина складається із синтетичних каучуків тільки на 24%. У їхній основі — синтетичний полімер бутадієн, що забезпечує надійне зчеплення й опір ковзанню на мокрій дорозі. Він же є стійким до стирання матеріалу.
Також планують використовувати біомасу, а саме: відходи деревного виробництва, рисове лушпиння та кукурудзяну солому. За попередніми розрахунками, щороку Michelin використовуватиме у виробництві шин близько 4,2 млн тонн деревної тріски.
Представники компанії сподіваються, що впровадження такої технології дасть можливість уже до 2050 року створювати повністю екологічні шини без шкоди для довкілля. Нині ж екологічно чистими замінено близько 30% більш ніж з 200 компонентів, які входять до складу шин.
Крім того, компанія Michelin планує зосередитися на вторинній переробці шин. Для цього Michelin разом із шведською фірмою Enviro 2023 року створить завод у Чилі. Зі старих покришок компанія буде отримувати, наприклад, технічний вуглець.
У нове підприємство планується інвестувати понад 30 мільйонів доларів США. Цей завод зможе переробляти до 30 000 тонн великогабаритних покришок на рік.
Свою концепцію компанія Michelin показала у відеоролику, знятого у стилі технологічного кулінарного шоу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україні показали міжнародний досвід будівництва доріг із пластику.