Меткомбінат "Азовсталь" у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію mrpl.city

Меткомбінат "Азовсталь" у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію

Олена Яценьо

Оновлене обладнання допоможе поліпшити екологічну ситуацію в місті

Металургійний комбінат "Азовсталь" групи "Метінвест" проведе модернізацію газоочисних систем обертової печі № 1 вапняно-обпалювального цеху.

На виконання цих робіт спрямують 28 мільйонів гривень, повідомляє MRPL.City.

Зазначається, що для проведення капітального ремонту роботу агрегата зупинили в середині червня. До кінця липня капремонт планують закінчити.

З початку капремонту печі №1 виконано демонтаж футерування, завантажувально-розвантажувальних торців, жароміцного лиття і змонтовано футерування відкатної головки. Також Електродвигуни передали на ремонт фахівцям ремонтного підприємства "Метінвест-Промсервіс". На черзі - монтаж нового завантажувального торця і футерування шахти печі.

Паралельно виконали демонтаж стін електрофільтру й завершують будівництво кабельної естакади. Встановлено систему зниження температури газів, що відходять для зниження їхнього обсягу, а також виконано налагодження комплексу газоочистки печі. Окрім того, розпочали монтаж рам механізмів струшування та шаф управління. Встановлюють систему байпасної лінії відведення запиленого повітря.

Згодом виконають ще такі роботи: реконструкцію трансформаторної підстанції, монтаж обладнання електропостачання і АСУТП, прокладку трас і ремонт опор. Також заплановано замінити силові установки електрофільтру, осаджувальні та коронуючі електроди, системи передуловлювання і стільникову систему конфузора після уловлювання.

"Одночасне виконання робіт на різних вузлах обладнання дало змогу скоротити час простою печі до 45 діб. Плануємо до кінця липня закінчити ремонт об’єкта. Водночас основні зусилля спрямовано на екологічний складник проєкту – реконструкцію очисних систем", – зазначив Михайло Есьман, провідний інженер із надійності вапняно-обпалювального цеху "Азовсталі".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів.

Нагадаємо, що компанія "Метінвест" спрямує понад 3 млрд гривень на будівництво сучасного гідротехнічного об'єкта згущення відходів збагачення на підприємстві Північний ГЗК. Комплекс планують ввести в експлуатацію в кінці 2023 року.

Читайте також
Війна не завадила реалізації екологічної програми на Північному ГЗК
Війна не завадила реалізації екологічної програми на Північному ГЗК

Підприємство активно впроваджує заходи з пилопридушення на хвостосховищі

Фахівці Інгулецького ГЗК створили зелений "щит" на відвалі кар’єра
Фахівці Інгулецького ГЗК створили зелений "щит" на відвалі кар’єра

Загалом цьогоріч планують у такий спосіб засіяти 60 гектарів