Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів Shutterstock

Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів

Олекса Франко

Нові фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним

У Маріуполі на металургійному комбінаті "Азовсталь", що входить до групи "Метінвест", у межах реконструкції системи аспірації на ділянці сипучих і феросплавів конвертерного цеху додатково встановлять 23 фільтри у вибухозахищеному виконанні.

Інвестиції в реалізацію проєкту становитимуть 204 млн грн. Про це в четвер, 10 червня, повідомила пресслужба компанії, передає "Приазовський робочий".

Зазначається, що реконструкція в конвертерному цеху "Азовсталі" триває з березня 2020 року. Нині там монтують локальні фільтри, підготовлено 80 зі 166 очисних установок. Вони відповідають європейським вимогам до очисних споруд і незабаром працюватимуть на всіх перевантажувальних вузлах.

Додаткові 23 вибухозахищені фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним. Від руйнування корпус фільтра та його автоматику всередині буде захищати спеціальний клапан, що усуває можливість потрапляння вибухової хвилі в основний бункер складування матеріалів.

"Група "Метінвест" щорічно збільшує інвестиції в екомодернізацію промислових об'єктів. У виробничих цехах покроково ведеться установка сучасних аспіраційних систем, що відповідають суворим вимогам до очисних споруд. Наприклад, у конвертерному цеху реконструкція системи аспірації передбачає установку понад 150 локальних фільтрів у місцях складування матеріалів, на транспортерних стрічках і на всіх перевантажувальних вузлах. Після введення в експлуатацію всіх очисних споруд у підрозділі вміст пилу в газах, що відходять, знизиться до мінімуму", – зазначив директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату "Азовсталь" групи "Метінвест" Сергій Калініченко.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що група "Метінвест" 2020 року встановила свій власний рекорд з інвестицій в екологічні проєкти, вклавши в них понад $200 млн.

Нагадаємо, що за п’ять років група "Метінвест" спрямувала в екологічну модернізацію двох розташованих у Маріуполі металургійних комбінатів – імені Ілліча та "Азовсталі" – майже 9 млрд грн.

Читайте також
"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років
"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років

За останнє десятиліття компанія витратила на модернізацію 10 мільярдів доларів, удвічі скоротивши шкідливі викиди своїх підприємств

Metinvest Trametal потрапив до престижного рейтингу від Financial Times
Metinvest Trametal потрапив до престижного рейтингу від Financial Times

Компанія за 2014-2019 роки скоротила основні викиди парникових газів на 6,8%

Північний ГЗК вклав 340 млн грн на екомодернізацію переробного комплексу
Північний ГЗК вклав 340 млн грн на екомодернізацію переробного комплексу

Комбінат поетапно модернізує газоочисне обладнання

"Метінвест" поліпшила свої позиції у престижному міжнародному рейтингу ESG
"Метінвест" поліпшила свої позиції у престижному міжнародному рейтингу ESG

Група "Метінвест" також зберегла позицію в десятці найкращих світових металургійних компаній, оцінених агенцією Sustainalytics