Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів Shutterstock

Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів

Олекса Франко

Нові фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним

У Маріуполі на металургійному комбінаті "Азовсталь", що входить до групи "Метінвест", у межах реконструкції системи аспірації на ділянці сипучих і феросплавів конвертерного цеху додатково встановлять 23 фільтри у вибухозахищеному виконанні.

Інвестиції в реалізацію проєкту становитимуть 204 млн грн. Про це в четвер, 10 червня, повідомила пресслужба компанії, передає "Приазовський робочий".

Зазначається, що реконструкція в конвертерному цеху "Азовсталі" триває з березня 2020 року. Нині там монтують локальні фільтри, підготовлено 80 зі 166 очисних установок. Вони відповідають європейським вимогам до очисних споруд і незабаром працюватимуть на всіх перевантажувальних вузлах.

Додаткові 23 вибухозахищені фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним. Від руйнування корпус фільтра та його автоматику всередині буде захищати спеціальний клапан, що усуває можливість потрапляння вибухової хвилі в основний бункер складування матеріалів.

"Група "Метінвест" щорічно збільшує інвестиції в екомодернізацію промислових об'єктів. У виробничих цехах покроково ведеться установка сучасних аспіраційних систем, що відповідають суворим вимогам до очисних споруд. Наприклад, у конвертерному цеху реконструкція системи аспірації передбачає установку понад 150 локальних фільтрів у місцях складування матеріалів, на транспортерних стрічках і на всіх перевантажувальних вузлах. Після введення в експлуатацію всіх очисних споруд у підрозділі вміст пилу в газах, що відходять, знизиться до мінімуму", – зазначив директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату "Азовсталь" групи "Метінвест" Сергій Калініченко.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що група "Метінвест" 2020 року встановила свій власний рекорд з інвестицій в екологічні проєкти, вклавши в них понад $200 млн.

Нагадаємо, що за п’ять років група "Метінвест" спрямувала в екологічну модернізацію двох розташованих у Маріуполі металургійних комбінатів – імені Ілліча та "Азовсталі" – майже 9 млрд грн.

Читайте також
Війна не завадила реалізації екологічної програми на Північному ГЗК
Війна не завадила реалізації екологічної програми на Північному ГЗК

Підприємство активно впроваджує заходи з пилопридушення на хвостосховищі

Фахівці Інгулецького ГЗК створили зелений "щит" на відвалі кар’єра
Фахівці Інгулецького ГЗК створили зелений "щит" на відвалі кар’єра

Загалом цьогоріч планують у такий спосіб засіяти 60 гектарів