Група компаній "Метінвест", яка працює у гірничо-металургійній галузі, за підсумками 2021 року збирається інвестувати в екологічні проекти $150 млн.
Про це сказав генеральний директор компанії Юрій Риженков в інтерв'ю KPMG.
За його словами, "Метінвест" розпочав проект з реконструкції системи газоочищення неорганізованих викидів конвертерів комбінату "Азовсталь".
“Його вартість становить понад $160 млн. Група має стратегію, як усунути джерела шкідливих викидів. Вона узгоджена з містами та Міністерством екології, і ми маємо намір рухатися у цьому напрямку. Це передбачає інвестиції на рівні $150-200 млн на рік у виключно екологічні проекти", – сказав Риженков.
Також він повідомив, що компанія розробляє стратегію щодо декарбонізації. Її можуть затвердити на початку 2022 року, після чого представлять на громадському обговоренні.
"Її суть – перехід до методів прямого відновлення заліза, тобто уникнення доменних печей та аглофабрик, перехід на електрометалургійний спосіб сталеплавильного виробництва", – пояснив Риженков.
За його словами, електрометалургія в Україні переважно ґрунтується на металобрухті, якого не вистачає (і не вистачатиме) ні в Україні, ні в ЄС.
“Залізну руду хочемо доводити до заліза прямого відновлення. Йдеться про окатиш із вмістом заліза понад 90%, який використовуватиметься для отримання нової чистої сталі”, – додав глава компанії.
Поєднуючи цю технологію з ВДЕ, які можна розвивати на сході України, на узбережжі Азовського та Чорного морів, за словами Риженкова, можна створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.
“Ми вже зробили перші кроки цим шляхом: минулого року компанія отримала перші високоякісні котуни на Центральному ГЗК – котуни DRI-класу. На черзі – Північний ГЗК. Першу сталь із низьким вуглецевим слідом ми плануємо отримати у 2029-2030 роках", – підсумував Риженков.
Нагадаємо, меткомбінат "Азовсталь" у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію