Майже 57 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю України за минулий тиждень Shutterstock

Майже 57 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю України за минулий тиждень

Зоряна Бердник

Незаконне вирубування, перевищення лімітів на вилов водних живих ресурсів, самовільне користування надрами – такі порушення зафіксували інспектори

У період із 19 по 25 березня територіальні органи Держекоінспекції України висунули претензій і позовів щодо відшкодування збитків на суму 56 мільйонів 816 тисяч гривень.

Зокрема, за минулий тиждень було проведено 906 перевірок і складено 911 протоколів про адміністративні порушення, повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції.

"Найбільшої шкоди довкіллю протягом тижня завдано внаслідок перевищення лімітів на вилов водних живих ресурсів в НПП "Нижньодніпровський". Збитки від порушення становлять 56,7 мільйона гривень. Нині інспекцією готуються матеріали для передачі до прокуратури Херсонської області", – йдеться в повідомленні пресслужби.

Ще 43,3 мільйона гривень збитків завдано на Сумщині внаслідок самовільного користування надрами комунальним підприємством "Міськводоканал" СМР. Матеріали з ознаками скоєння злочину надіслано до Прокуратури Сумської області, зазначили в ДЕІ.

Чималу шкоду довкіллю заподіяно й комунальним підприємством Шепетівське РСЛП. Збитки за незаконне вирубування лісодеревини на території РЛП "Мальованка" за відсутності лімітів на спеціальне використання природних ресурсів становлять 10,8 мільйона гривень. Матеріали надіслали до Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції в Хмельницькій області.

Раніше ЕкоПолітика писала, що Держекоінспекція залучатиме поліцію в разі недопуску на підприємства для перевірки. Посилення співпраці дасть змогу забезпечити невідворотну відповідальність для порушників.

Читайте також
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом

Рішення тимчасово заморозити фінансування проєктів Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) зачепило як громадські організації, так і державні установи в Україні

Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах