Держекоінспекція розрахувала збитки, завдані сфері водних ресурсів за 8 місяців 2021 року – сума становить майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, понад 4,4 тисячі порушень. Їх результатом є катастрофічне забруднення водних ресурсів.
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований під час виїзних комітетських слухань щодо законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем в Україні.
"Подача забрудненої або ж недостатньо очищеної води для зрошення угідь призводить до засолення ґрунтів, погіршення врожайності й може стати причиною продовольчої кризи. Так, наприклад, Інгулецька зрошувальна система, один з найбільших меліоративних об’єктів, наразі припинила постачання води аграріям, адже рівень хлоридів у Інгульці в три рази вищий за норму. Підприємства, що здійснюють скид шахтних вод у річку, зупинили фінансування заходів з промивання русла", – зазначив посадовець під час слухань.
За його словами ситуація з Інгульцем – на шляху до розв’язання.
Крім того, очільник ДЕІ наголосив, що на вимогу Держекоінспекції розроблено План управління шахтними водами до 2025 року, який чітко регулює всі роботи, пов’язані з екологізацією Інгульця. Затвердження цього документу, за словами Мальованого, необхідне, щоб забезпечити чистоту водних ресурсів.
Найближчим часом Держекоінспекція також проведе позапланові перевірки понад 500 підприємств-водокористувачів. В ході цих заходів контролю очікується виявити проблемні об’єкти та змусити суб’єкти господарювання дотримуватись вимог екологічного законодавства.
"Крім того, Держекоінспекція підготувала звернення щодо необхідності проведення позапланових перевірок підприємств у сфері поводження з засобами захисту рослин, стимуляторами їх росту, мінеральними добривами та хімічними речовинами. Їх хаотичне використання цих речовин негативно впливає на якість підземних вод та річок", – додав чиновник.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що на річці Інгулець склалася загрозлива екологічна ситуація відразу для кількох регіонів.