Науковці Інституту космічних досліджень ім. Годдарда (GISS) NASA у Нью-Йорку визнали цьогорічний липень найспекотнішим за всю історію спостережень.
Про це сказано у статті на сайті NASA.
Зазначається, що особливо спекотно було в країнах Південної та Північної Америки, Північної Африки та Антарктичного півострова, де температура була вищою за середні показники на 4°C.
Загалом липень 2023 року був на 0,24 градуси за Цельсієм теплішим, ніж будь-який інший липень, а також на 1,18 градуси теплішим, ніж середні липневі показники між 1951 і 1980 роками.
"Дані NASA підтвердили те, що відчули мільярди людей по всьому світу: температура в липні зробила його найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. У кожному куточку країни американці прямо зараз не з чуток відчувають наслідки кліматичної кризи, підкреслюючи актуальність історичного кліматичного порядку денного президента Байдена", – прокоментував глава NASA Білл Нельсон.
У NASA підкреслили, що рекордно спекотний липень продовжив тенденцію глобального потепління. За даними NASA, п'ять найбільш спекотних липнів з 1880 року припали на останні п'ять років.
Як повідомляла ЕкоПолітика, на початку серпня служба кліматичних змін ЄС Copernicus зафіксувала новий рекорд середньодобової глобальної температури поверхні моря — 20,96°C. Океани вбирають тепло від зміни клімату, що має катастрофічні наслідки для здоров’я планети. Частота хвиль морської спеки подвоїлася з 1982 по 2016 роки, а з 1980-х років стала інтенсивнішою та довшою.