Ландшафтний заказник “Станіславський” на Херсонщині збережено судовим рішенням wikipedia.org

Ландшафтний заказник “Станіславський” на Херсонщині збережено судовим рішенням

Людмила Гончаренко

Місцева рада впродовж 9 років не вживала заходів щодо його збереження

Прокуратура на Херсонщині через суд зберегла ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський", про що повідомляє на своїй Facebook-сторінці.

"Херсонським окружним адміністративним судом задоволено позов Олешківської окружної прокуратури про визнання бездіяльності місцевої ради протиправною та зобов’язано забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж заповідного об’єкта – ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Станіславський", та закріплення його в натурі (на місцевості)", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Станіславський" загальною площею 659 га, з яких 608 га – під водою (акваторія Дніпровського лиману), створений Указом Президента України у 2002 році та має особливу природоохоронну, наукову, естетичну та пізнавальну цінність.

При цьому впродовж 9 років землевласник заходів щодо його збереження не вживав, що створило передумови для використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, а також вибуттю з державної власності.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом, який і було задоволено.

Як повідомляє сайт Херсонської РДА,  ландшафтний заказник "Станіславський" часто називають Станіславським рогом, мисом і навіть Херсонськими горами. Цю локацію часто обирають фотохудожники та кліпмейкери. Свого часу саме тут проходили зйомки відеокліпу на пісню "Місця щасливих людей" гурту "Скрябін".

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала раніше про те, що на Черкащині створили ландшафтний заказник місцевого значення "Тясминські краєвиди", а в Києві на території Микільського та Дніпровського лісництв планують створити новий ландшафтний заказник площею понад 100 га.

Читайте також
"Музей корупції" отримає новий статус: Кабмін ухвалив рішення
"Музей корупції" отримає новий статус: Кабмін ухвалив рішення

Уряд визначив подальшу долю "Межигір’я"

На Франківщині розширять межі національного парку "Синьогора"
На Франківщині розширять межі національного парку "Синьогора"

Нацпарк оберігає унікальний природний комплекс гірського масиву Горгани

Яворівський національний парк отримав гумдопомогу від нацпарку Польщі. Фото
Яворівський національний парк отримав гумдопомогу від нацпарку Польщі. Фото

Також автобуси польського нацпарку евакуювали людей