На території Одеського та Березівського районів, що на Одещині, створять національний природний парк "Куяльницький".
Відповідний проєкт указу президента України погодив Кабінет міністрів під час засідання 17 березня, повідомляється на урядовому порталі.
Проєкт передбачає створення нацпарку на території 10,8 тис. га в Одеській області.
Згідно з указом, це має допомогти в збереженні природних комплексів та об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. А також забезпечить розвиток Куяльницького лиману як туристичного об’єкта.
До парку передадуть 10 801,198 га земель державної та комунальної власності:
- 3490,6753 га в постійне користування;
- 7310,5227 га включаються до його території без вилучення у землекористувачів.
"Буде створено адміністративну установу та забезпечено державне фінансування майбутнього парку", – прокоментував очільник Міндовкілля Роман Абрамовський.
Довідка. Куяльницький лиман – важливий рекреаційний і бальнеологічний об'єкт державного та світового значення. Його внесено до списку 14 найцінніших лиманно-гирлових комплексів чорноморського регіону України, він є родовищем лікувальних грязей і мінеральних вод. З погляду цілющих властивостей фахівці порівнюють їх із водами Мертвого моря.
Біологічне різноманіття території становить близько 800 видів судинних рослин, понад 200 видів птахів, 42 види ссавців, десятки видів амфібій і рептилій. Перелік рослин, що охороняються, містить 43 види з Європейського Червоного списку, 27 видів із Червоної книги України, 47 видів із Червоного списку Одеської області.
Також територія має історично-культурну цінність: перші поселення в районі Куяльницького лиману датуються початком І тисячоліття до н.е., в околицях виявлено скіфські кургани та залишки грецького поселення ІІІ-ІV століть до н.е.
Куяльницький лиман визнаний курортом державного значення – Куяльник. Територія парку розташована в межах території Смарагдової мережі Європи.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на території Сарненського району Рівненської області створять національний природний парк "Пуща Радзивіла".
Також недавно на Черкащині створили ландшафтний заказник місцевого значення "Тясминські краєвиди".