"Кривбасзалізрудком" скидав неочищені шахтні води: екоінспектори виявили порушення

"Кривбасзалізрудком" скидав неочищені шахтні води: екоінспектори виявили порушення facebook.com/AndriyMalovany/
Катерина Бєлоусова

Відповідальних притягнуто до адміністративної відповідальності

У Кривому Розі держекоінспекція притягнула до адміністративної відповідальності працівників АТ "Кривбасзалізрудком", яке скидало неочищені шатхні води до ставка-накопичувача "Балка Свистунова".

Це та інші порушення були виявлені під час позапланової перевірки компанії, йдеться у повідомленні на сторінці ДЕІ в Telegram.

Зокрема з’ясовано, що у шахтних стоках містяться хлориди, азот амонійний, завислі речовини, залізо, нафтопродукти, нітрати, нітрити, сульфати, феноли, фосфати, БСК5. 

“У ДП "Кривбасшахтозакриття", на балансі якого знаходиться ставок-накопичувач "Балка Свистунова", відсутній дозвіл на спеціальне водокористування. Тож приймання шахтних вод здійснюється з порушенням”, – додали екологи.

Відповідальних осіб АТ "Кривбасзалізрудком" вже притягнуто до адміністративної відповідальності. Також фахівці Держекоінспекції надали припис щодо усунення цих порушень. 

“Це має спонукати підприємство віднайти альтернативні варіанти поводження з шахтними водами”, – вважають в ДЕІ.

Як відомо, "Кривбасзалізрудком" є найбільшим підприємством Кривбасу та України з видобутку залізної руди підземним способом. До його структури входять чотири шахти: "Родіна", "Гвардійська", "Тернівська" та "Октябрська".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі назріває екологічна катастрофа через скидання промисловими підприємствами отруйних шахтних вод.

Читайте також
Проблема шахтних вод Криворіжжя перебуває на посиленому парламентському контролі
Проблема шахтних вод Криворіжжя перебуває на посиленому парламентському контролі

Гірничовидобувні підприємства банкрутують і не можуть платити за скидання води

Корпорації зобов’язані розкрити людям справжній вплив ШІ на природу та клімат — ООН
Корпорації зобов’язані розкрити людям справжній вплив ШІ на природу та клімат — ООН

Вже до 2030 року цей технологічний сегмент споживатиме стільки води, скільки на рік потрібно всім жителям Африки

Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових
Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових

Йдеться про оновлення НПЕК, стратегію зі збереження біорізноманіття та євростандарти у моніторингу нових забруднювачів