Країни  G7 створять нові ланцюжки поставок критичних для зеленого переходу мінералів shutterstock

Країни G7 створять нові ланцюжки поставок критичних для зеленого переходу мінералів

Катерина Бєлоусова

Роль країн Глобального Півдня у розбудові стабільних ланцюжків поставок вважається все більш важливою

Країни "Великої семи" (G7) погодилися створити з надійними партнерами сталі ланцюги поставок рідкоземельних елементів, які використовуються у виробництві акумуляторів, електромобілей та компʼютерних мікросхем.

Про це заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Ясутоші Нісімура, повідомляє Kyodo News+.

Зазначається, що на зустріч вперше запросили представників країн з ринком, що формується, та країн, що розвиваються, зокрема з так званого Глобального Півдня. Їхня роль у розбудові стабільних ланцюжків поставок вважається все більш важливою в останніх геополітичних умовах.

В матеріалі пояснили, що російська агресія проти України та напруженість між США та Китаєм підкреслюють важливість економічної безпеки та ланцюгів постачання матеріалів, необхідних для виробництва комп’ютерних мікросхем, батарей та електромобілей.

В матеріалі розповіли, що учасники також обговорили відповідь на "економічний примус", адже Китай використовує торговельне домінування для політичного тиску на інші країни. Так в КНР оголосили про новий контроль над експортом графіту з 1 грудня. Цей матеріал використовується в батареях, паливних елементах і ядерних реакторах.

"Ми збираємося вирішувати питання "економічного примусу", уникаючи при цьому потрапляння в пастку надмірного протекціонізму", – сказав Нісімура.

Нагадаємо, дослідники з університетів Лейден-Делфт-Еразмус, Нідерланди, стверджують, що у центрі уваги енергетичного переходу ЄС має бути перехід від викопного палива до критичних металів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія представила промисловий план Зеленої угоди, який покликаний підвищити конкурентоспроможність європейської промисловості з нульовими викидами і сприяти швидкому переходу до кліматичної нейтральності. Він також передбачає створення Клубу критичних сировинних матеріалів, щоб об’єднати "споживачів" сировини та країни, багаті на ресурси.

Читайте також
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року

Це перший закон, який передбачає заходи не лише для збереження, а й для відтворення природи

Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи”
Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи”

Він набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному віснику ЄС

Результати виборів в ЄС загрожують Європейському зеленому курсу, – експерти
Результати виборів в ЄС загрожують Європейському зеленому курсу, – експерти

Свої побоювання фахівці обґрунтовують, зокрема, великим політичним тиском на кліматичну політику в ЄС