Країни  G7 створять нові ланцюжки поставок критичних для зеленого переходу мінералів shutterstock

Країни G7 створять нові ланцюжки поставок критичних для зеленого переходу мінералів

Катерина Бєлоусова

Роль країн Глобального Півдня у розбудові стабільних ланцюжків поставок вважається все більш важливою

Країни "Великої семи" (G7) погодилися створити з надійними партнерами сталі ланцюги поставок рідкоземельних елементів, які використовуються у виробництві акумуляторів, електромобілей та компʼютерних мікросхем.

Про це заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Ясутоші Нісімура, повідомляє Kyodo News+.

Зазначається, що на зустріч вперше запросили представників країн з ринком, що формується, та країн, що розвиваються, зокрема з так званого Глобального Півдня. Їхня роль у розбудові стабільних ланцюжків поставок вважається все більш важливою в останніх геополітичних умовах.

В матеріалі пояснили, що російська агресія проти України та напруженість між США та Китаєм підкреслюють важливість економічної безпеки та ланцюгів постачання матеріалів, необхідних для виробництва комп’ютерних мікросхем, батарей та електромобілей.

В матеріалі розповіли, що учасники також обговорили відповідь на "економічний примус", адже Китай використовує торговельне домінування для політичного тиску на інші країни. Так в КНР оголосили про новий контроль над експортом графіту з 1 грудня. Цей матеріал використовується в батареях, паливних елементах і ядерних реакторах.

"Ми збираємося вирішувати питання "економічного примусу", уникаючи при цьому потрапляння в пастку надмірного протекціонізму", – сказав Нісімура.

Нагадаємо, дослідники з університетів Лейден-Делфт-Еразмус, Нідерланди, стверджують, що у центрі уваги енергетичного переходу ЄС має бути перехід від викопного палива до критичних металів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія представила промисловий план Зеленої угоди, який покликаний підвищити конкурентоспроможність європейської промисловості з нульовими викидами і сприяти швидкому переходу до кліматичної нейтральності. Він також передбачає створення Клубу критичних сировинних матеріалів, щоб об’єднати "споживачів" сировини та країни, багаті на ресурси.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan