Київ знов потрапив до світового рейтингу міст із найбруднішим повітрям. У столиці третій день "зашкалюють" показники викидів шкідливих речовин.
Про це сказано у сюжеті "5 каналу" (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).
"Станом на зараз за світовим рейтингом IQ Air Київ посідає 10 місце у світі за рівнем забруднення повітря… Це вже не вперше, Київ входив і в ТОП-5. Це пов'язано з таким джерелом забруднення як автотранспорт, тому що на нього припадає в Києві близько 90%", – вказує експертка з екології Марина Ратушна.
За даними моніторингових систем, зранку 26 лютого індекс забруднення повітря дорівнював 100, а напередодні – 160 одиниць, при допустимих 50. Фахівці акцентують, що попри сонячну та ясну погоду – летючі сполуки можуть накопичуватися в організмі і серйозно шкодити здоров'ю.
Втім експерти із подивом зауважують, що про катастрофічну ситуацію зі смогом у столиці чомусь мовчать активісти. Не надто приділяють уваги й іншим проблемам.
А на реальні загрози для довкілля та ризики для людей в Україні вже вказують фахівці Всесвітнього фонду дикої природи.
Зокрема, у річному звіті фахівці наголошують: "Україна продовжує втрачати природні екосистеми – луки, степи, річки, ліси, болота. В деяких областях України орні землі становлять понад 80% території. Це знищує природний водний "буфер" – спроможність ландшафту накопичувати та зберігати воду, впливає на якість води та її баланс загалом".
Як повідомляла ЕкоПолітика, столиця України регулярно потрапляє до цього списку, але таке шкідливе повітря в Києві не завжди. Воно погіршується через погодні зміни – особливо під час сильного туману. Шкідливі речовини не встигають зникати й накопичуються дуже швидко в нижніх шарах.