Індія заборонить використання одноразового пластику shutterstock

Індія заборонить використання одноразового пластику

Людмила Гончаренко

Екологи вважають, що однієї заборони пластику недостатньо, і вона має бути підтримана іншими державними ініціативами

Індія заборонить використання більшості предметів з одноразового пластику – пакетів, упаковок, пляшок і соломинок. Заборона набуде чинності з 1 липня 2022 року, повідомляє CNBC.

Екологи вважають, що відмови від пластику недостатньо, і цей захід має бути підтриманий іншими державними ініціативами. 

Наприклад, постачальники продуктів харчування, мережі ресторанів і деякі місцеві підприємства почали впроваджувати біорозкладні столові прилади і тканинні або паперові пакети. Однак на даний час "немає рекомендацій по альтернативам пластмасам", сказав незалежний експерт з поводження з відходами із Нью-Делі Сват Сингх Самбьял. Це може стати проблемою, коли вступить в силу заборона на пластик.

Як заявив представник Інституту енергетики та ресурсів (Teri) Суніл Панді, необхідно збільшити кількість пластику, що збирається і переробляється. За словами директора організації Foundation for Campaign Against Plastic Pollution Анупу Срівастава, в країні переробляється близько 60% пластикових відходів, а решту 40%, або 10,37 тисячі тонн, стають джерелом забруднення повітря і води.

На думку екоактивістів, владі необхідно звернути увагу на політику використання альтернативних пластмас, покращення переробки і більш ефективне управління сортуванням відходів. 

"Вони повинні укріпити свої системи на місцях, щоб забезпечити дотримання вимог у всій промисловості і серед різних зацікавлених сторін", сказав Самбьял. 

В Індії діє жорстка програма по боротьбі із забрудненням навколишнього середовища, і до 2030 року країна має намір скоротити парникові викиди на 35%.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що поданий у Верховну Раду законопроєкт № 6077 про заборону використання пластикового посуду в Україні передбачає штрафи за його порушення від 17 тис. до 170 тис. грн.

Читайте також
Українців закликають відмовитися від штучних квітів на кладовищах: які причини
Українців закликають відмовитися від штучних квітів на кладовищах: які причини

Низка громад вже заборонила штучні квіти на своїх територіях

Харківські екоактивісти самостійно перероблятимуть пластик на нові речі
Харківські екоактивісти самостійно перероблятимуть пластик на нові речі

За підтримки Словенії вдалося придбати подрібнювач пластику та екструдер

В ЄС індустрія переробки пластику опинилася під загрозою
В ЄС індустрія переробки пластику опинилася під загрозою

В ЄС готують новий Регламент щодо упаковки та відходів упаковки, який встановлює вимоги щодо вмісту вторинної сировини та рівня переробки

Нафтохімічні гіганти 30 років знали про неможливість переробки пластику – дослідження
Нафтохімічні гіганти 30 років знали про неможливість переробки пластику – дослідження

Дезінформація нафтової промисловості лежить в основі двох найбільш катастрофічних криз забруднення довкілля в історії людства