Індія заборонить використання одноразового пластику Shutterstock

Індія заборонить використання одноразового пластику

Людмила Гончаренко

Екологи вважають, що однієї заборони пластику недостатньо, і вона має бути підтримана іншими державними ініціативами

Індія заборонить використання більшості предметів з одноразового пластику – пакетів, упаковок, пляшок і соломинок. Заборона набуде чинності з 1 липня 2022 року, повідомляє CNBC.

Екологи вважають, що відмови від пластику недостатньо, і цей захід має бути підтриманий іншими державними ініціативами. 

Наприклад, постачальники продуктів харчування, мережі ресторанів і деякі місцеві підприємства почали впроваджувати біорозкладні столові прилади і тканинні або паперові пакети. Однак на даний час "немає рекомендацій по альтернативам пластмасам", сказав незалежний експерт з поводження з відходами із Нью-Делі Сват Сингх Самбьял. Це може стати проблемою, коли вступить в силу заборона на пластик.

Як заявив представник Інституту енергетики та ресурсів (Teri) Суніл Панді, необхідно збільшити кількість пластику, що збирається і переробляється. За словами директора організації Foundation for Campaign Against Plastic Pollution Анупу Срівастава, в країні переробляється близько 60% пластикових відходів, а решту 40%, або 10,37 тисячі тонн, стають джерелом забруднення повітря і води.

На думку екоактивістів, владі необхідно звернути увагу на політику використання альтернативних пластмас, покращення переробки і більш ефективне управління сортуванням відходів. 

"Вони повинні укріпити свої системи на місцях, щоб забезпечити дотримання вимог у всій промисловості і серед різних зацікавлених сторін", сказав Самбьял. 

В Індії діє жорстка програма по боротьбі із забрудненням навколишнього середовища, і до 2030 року країна має намір скоротити парникові викиди на 35%.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що поданий у Верховну Раду законопроєкт № 6077 про заборону використання пластикового посуду в Україні передбачає штрафи за його порушення від 17 тис. до 170 тис. грн.

Читайте також
Пластик на узбережжі Середземного моря загрожує туристичному бізнесу, – Worldcrunch
Пластик на узбережжі Середземного моря загрожує туристичному бізнесу, – Worldcrunch

Туристи хочуть бачити середовище без пластику та іншого сміття, тому надають перевагу більш чистим місцям

Coca-Cola та низку інших відомих брендів викрили в брехні про екологічне паковання
Coca-Cola та низку інших відомих брендів викрили в брехні про екологічне паковання

Компанія замовчує, що є найбільшим у світі пластиковим забруднювачем