З 24 по 30 травня в Україні відбудеться щонайменше 12 заходів, що присвячені поводженню з відходами, використанню зоошлаків у будівництві, "Європейському зеленому курсу", озелененню мегаполісів та іншим.
ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів головну інформацію про події та посилання для реєстрації. Детальніше — у щотижневому дайджесті.
- 25 травня, 11:00 — Прес-конференція "Коли в Україні запрацюють проєвропейські інструменти державного екологічного контролю?"
На сьогодні в Україні система екологічного контролю вкрай неефективна – корумпованість інспекторів, низький рівень штрафів, застаріле законодавче регулювання тощо. Саме тому екологічний контроль вже найближчим часом зазнає глобальної реформи.
На які штрафи очікувати порушникам, скільки вартуватиме недопуск інспектора на підприємство та які масштабні трансформації очікують на Держекоінспекцію?
Відповіді на ці питання готова надати команда розробників євроінтеграційного законопроєкту, який запровадить в Україні екологічний контроль за європейськими принципами.
Спікери:
- Роман Шахматенко – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
- Олег Бондаренко – голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
- Андрій Мальований – голова Державної екологічної інспекції України.
- Олена Кравченко – виконавчий директор МБО “Екологія Право Людина”.
Де: ІА "Укрінформ", вул. Богдана Хмельницького, 8/16, (ст. м. "Театральна").
Реєстрація за посиланням.
- 25 травня, 11:00 — Renewable energy market in Poland
За останні роки український ринок відновлюваної енергетики швидко зростав. Низка українських компаній збільшила свої потужності та шукає можливості для диверсифікації і розширення своєї присутності на сусідніх європейських ринках.
Більше того, хоча український ринок переживає стадію невизначеності та трансформації, увага до зовнішнього ринку має велике значення.
Щоб допомогти українським та закордонним гравцям ринку ВДЕ отримати огляд із власних рук на місцевому ринку відновлюваних джерел енергії, GetMarket разом із провідними польськими консалтинговими фірмами проведе онлайн-захід. Під час вебінару ви матимете можливість почути доповідачів та задати свої запитання по темі.
Теми:
- Енергетичний ринок Польщі з висоти пташиного польоту: цифри, тенденції.
- Нормативно-правова база щодо фотоелектричної та прибережної енергії
- Морські вітрові розробки
- Корпоративне регулювання PPA та успішні справи
- Досвід роботи на ринку відновлюваних джерел енергії в Польщі від української компанії
Реєстрація за посиланням. Участь платна — 600 гривень або 20 євро.
- 25 травня, 19:00 — Діалоги про довкілля. Європейські практики управління відходами: план дій для України
Обговорять:
- поточний стан сміттєвої проблеми;
- рентабельність сміттєпереробного та сміттєспалювального заводів;
- яким має бути тариф на вивезення сміття;
- законопроєкт 2207-1д;
- будівництво заводів з переробки та спалювання сміття в Україні.
Спікери заходу:
- голова екокомітету ВРУ Олег Бондаренко
- заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів — Руслан Стрілець
- заступниця міністра розвитку громад та територій України — Наталія Хоцянівська
- генеральний директор ПП "Обухівміськвторресурси" Армен Полатьян
- засновниця проєкту "Україна без сміття" Євгенія Аратовська
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.
- 26 травня, 10:00 — Курс дистанційного навчання "Післяпроєктний моніторинг: основи організації та проведення"
Онлайн курс спрямований на ознайомлення з законодавчо-нормативною та методичною базою з питань моніторингу довкілля та формування системи післяпроєктного моніторингу планованої діяльності.
Слухачі будуть мати можливість:
- ознайомитися з нормативно-правовими актами у сфері післяпроєктного моніторингу планованої діяльності
- отримати консультаційний супровід експертів під час проходження курсу
- отримати практичні інструменти для ефективної діяльності та методологічні матеріали щодо післяпроєктного моніторингу
Консультації за питаннями слухачів будуть здійснюватися через платформу курсу та розміщуватимуться на ній.
Важливо! Курсом передбачено чотири онлайн-заняття, протягом яких експерти відповідатимуть на запитання учасників щодо проведення та організації післяпроєктного моніторингу.
Слухачі, які успішно пройшли курс, отримають документи, що підтверджують факт підвищення кваліфікації: документ державного зразка про підвищення кваліфікації та сертифікат учасника курсу, що видається Professional Association of Ecologist of Ukraine.
Реєстрація за посиланням.
- 26 травня, 10:00 — Круглий стіл "Циркулярна економіка в дії: використання золошлаків у дорожньому будівництві"
На платформі Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації відбудеться круглий стіл.
Під час заходу буде презентовано унікальне для України дослідження "Використання золошлакових продуктів і гірничої породи в дорожньому будівництві. Європейський досвід і можливості для України", створене експертами Асоціації.
Окрім цього, учасники обговорять практику та перспективи використання золошлакових матеріалів в Україні, роль держави в розвитку циркулярної економіки та використання золошлакових матеріалів в дорожньому будівництві.
Реєстрація за посиланням.
- 26 травня, 11:00 — Онлайн-брифінг стейкхолдерів зелених змін "Зелений курс на сталий розвиток: проєкти, які екологізують"
Коли справа стосується стійкості, бізнеси і люди стикаються з однаковими челенджами! Від тих і від інших вимагають негайної і повсюдної трансформації — включитися в екогонку, стати усвідомленими, скоротити свій вуглецевий слід до мінімуму.
Це процес, що вимагає часу і об'єднання колективних та індивідуальних зусиль. І освіта та правильне інформаційне поле відіграє в ньому ключову роль.
Участь у проєкті – віртуальний меморандум про взяті зобов’язання екологізуватися і не звертати з обраного шляху! Кожен, хто має успішні реалізовані чи проєкти, що на стадії реалізації, може поділитися досвідом!
Найкращий спосіб заявити про свою позицію — власний приклад, конструктивно обгрунтований, аргументований і представлений в поважній і доброзичливій манері, особливо коли мова йде про щось настільки моральне і важливе, як порятунок рідної планети.
На події стейкхолдери "зелених" змін розкажуть, над чим ведеться робота зараз, в період, коли щомісяця нові вимоги і завдання змушують змінюватися ще швидше!
Попередня реєстрація за посиланням.
- 26 травня, 17:00 — Міські луки. Де? Як? Для чого?
Чи треба косити траву в місті? Якщо так, то коли? Чому розлогі міські простори все більше перетворюються з квітучого поля на піщану пустелю? І як ми можемо цьому зарадити, а головне — навіщо?
Глобальна зміна клімату змушує нас все більше звертати увагу на міське середовище, в якому ми живимо. А також на тих, хто живе поруч з нами. Комахи, бджоли та метелики більше не сприймаються як дивні мешканці, яким місце виключно в природничих музеях або за межами міста. Ми вже краще розуміємо, що вони частина нашої екосистеми і від їхнього процвітання залежить і наше власне благополуччя.
І комахам, як і людям, потрібна домівка та власні "квіткові ресторани". Такими закладами громадського харчування для комах є різновид природних садів — міські природні луки.
Поговорять про те, що ж робити з міськими газонами, щоб вони стали гарними міськими луками з картинки, чому це важливо і "як там, в Європі" ставляться до природних лугових посадок.
Посилання на конференцію.
- 27-28 травня — Органічне виробництво і продовольча безпека
Метою конференції є ознайомлення з результатами наукових досліджень та обмін досвідом і думками щодо вирішення актуальних проблем розвитку органічного виробництва.
Учасникам конференції буде надано можливість виступити перед колегами та взяти участь у науковій дискусії. Результати досліджень будуть опубліковані у електронному збірнику матеріалів конференції.
Напрями дискусії:
- Проблеми і перспективи розвитку органічного виробництва
- Роль органічного виробництва у формуванні продовольчої безпеки
- Органічні технології виробництва в агрономії
- Особливості виробництва органічної тваринницької продукції
- Маркетинг органічної продукції
- Роль системи вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва
- Біоенергетичні системи в аграрному виробництві
- Фінансово-економічні проблеми розвитку органічного виробництва
Конференція відбувається за підтримки Проєкту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства".
Реєстрація за посиланням. Участь безкоштовна.
- 27 травня, 15:00 — Аукціони на послуги зі зберігання енергії і питання достатності ресурсів
USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) проводить круглий стіл "Аукціони на послуги зі зберігання енергії і питання достатності ресурсів".
На порядку денному:
- Політичний діалог: підтримка держави чи розвиток ринку?
- Діалог з бізнесом і міжнародними фінансовими організаціями: стратегія блакитного океану чи інвестиції у майбутнє?
- Умови фінансового забезпечення зберігання енергії в Україні.
- Діалог з питань розробки політики: оцінювання достатності ресурсів і заходи з управління попитом.
Захід має на меті:
- обговорення ролі систем зберігання енергії у забезпеченні найменш витратного портфелю ресурсів для енергетичної системи України (зокрема, потенційних економічно ефективних джерел продуктів балансування і допоміжних послуг),
- дослідження ролі українського ринку електричної енергії у залученні інвестицій у галузі зберігання енергії,
- вивчення впливу неринкових механізмів на розвиток сектору зберігання енергії, у тому числі аукціонів у галузі будівництва.
Реєстрація за посиланням.
- 28 травня, 10:00 — Травнева зустріч Партнерства. "ТОП 10 помилок впровадження "Зеленого офісу"
Що добре, а що погано при впровадженні "зеленого офісу", як не допустити помилок та не витратити даремно ресурси компанії.
Організатори пропонують разом сформувати ТОП-10 помилок впровадження "Зеленого офісу". Багато, хто з партнерів вже пройшов цей шлях та готовий поділитися досвідом. Ми проаналізуємо саме помилки в процесі планування та реалізації проєкту. Особливу увагу приділимо роботі з персоналом. Аналіз власних помилок точно дасть новий поштовх в розвитку проєктів.
Окрім цього, на зустрічі очікуємо спеціального гостя — керівника консалтингової компанії "Енерджейн" Владислава Алексійченко. Він розкаже про те, як поверхневий сток дощової води може стати цінним ресурсом підприємства. Владислав є консультантом мережі енергофективних підприємств Львівщини, викладач курсу Європейский енергоменеджер при Київський торгово-промисловій палаті.
Реєстрація за посиланням.
- 28 травня, 12:00 — Курс екологічної освіти: Базові знання про відходи
Для охочих підвищити рівень обізнанності проводиться вебінар у рамках Курс екологічної освіти: Базові знання про відходи.
Технології переробки та утилізації відходів. Підприємства в Україні. Поговоримо про основні методи поводження з відходами та розкажемо про підприємства, які займаються переробкою або утилізацією. У вас буде можливість поставити питання ментору.
Приєднатися до онлайн-трансляції можна за посиланням.
- 29 травня, 13:00 — День народження сортувальної станції на Заводській
Сортувальна станція у Львові на вулиці Заводській відзначає 2 роки.
Команда Зеленої Коробки щиро запрошує вас 29 травня на святкування дня народження сортувальні на Заводській, 31. А напередодні – 27 травня пропонує долучитись до спільного перегляду гучної серії улюбленого серіалу "Друзі".
Деталі — за посиланням.