Європейська комісія ухвалила закон про енергетичну ефективність будівель shutterstock

Європейська комісія ухвалила закон про енергетичну ефективність будівель

Єлизавета Волкотруб

Очікується, що до 2030 року значна частина будівництва в ЄС здійснюватиметься з повним врахуванням екологічної безпеки та енергоефективності

Європейська комісія прийняла закон, який вимагає, що всі споруджені з 2030 року будівлі повинні бути енергоефективними та повністю нейтральними щодо викидів вуглекислого газу.

Про це повідомляє пресслужба European Commission.

Це законодавство встановлює рамки для держав-членів Європейського Союзу з метою зменшення викидів та споживання енергії у всіх видів будівель, зокрема житлові, комерційні, освітні та медичні заклади.

Кожна країна повинна затвердити власну національну стратегію для зниження середнього споживання первинної енергії житловими будівлями на 16% до 2030 року та на 20-22% до 2035 року. Для нежитлових будівель необхідно провести реконструкцію 16% найменш енергоефективних будівель до 2030 року та 26% до 2033 року.

"У кліматично нейтральній Європі ми повинні мати можливість обігрівати та охолоджувати наші будинки та будівлі з мінімальними викидами. У нас є технології для цього, але нам потрібно створити сильнішу економічну базу для ремонту. Нова Директива про енергетичну ефективність будівель допоможе мобілізувати додаткові фінанси та підвищити ланцюжки вартості будівництва", – сказав комісар із питань клімату Вопке Гукстра.

Директива підвищить енергетичну незалежність Європи відповідно до плану REPowerEU шляхом скорочення використання імпортованого викопного палива та зробить "нульові викиди" стандартом для нових будівель.

Це означає, що всі нові будівлі повинні мати нульові викиди від викопного палива станом на:

  • 1 січня 2028 року для державних будівель;
  • 1 січня 2030 року для всіх інших нових будівель (з можливістю окремих винятків).

Зазначається, що директива включає вимогу поступового відмовлення від використання викопного палива для опалення та сприяння впровадженню сонячних електростанцій, з урахуванням національних умов.

Будівлі відповідають за близько 40% споживання енергії в ЄС, більше половини споживання газу (головним чином на опалення, охолодження та гаряче водопостачання) і 35% викидів парникових газів, пов'язаних з енергетикою. Наразі близько 35% будівель ЄС мають вік понад 50 років, а майже 75% будівельного фонду не є енергоефективними. Водночас середньорічний темп реконструкції будівель з метою енергозбереження становить близько 1%.

Як повідомляла Екополітика раніше, для "зеленого" переходу Європі до 2030 року потрібні майже €600 млрд інвестицій у високовольтні лінії електропередач, трансформатори та дроти.

Читайте також
У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках
У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках

HVO100 дозволить скоротити парникові викиди на 90% у порівнянні з традиційним дизельним паливом

Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець
Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець

Зниження призвело до втрати потенційних доходів у розмірі €4,1 млрд

У Франції під загрозою Олімпіада-2024 через забруднення річки Сена
У Франції під загрозою Олімпіада-2024 через забруднення річки Сена

Лише один з 14 зразків води показав, що річка безпечна для купання

Європейська комісія підтримала фінансування плану реформ у рамках Ukraine Facility
Європейська комісія підтримала фінансування плану реформ у рамках Ukraine Facility

Ukraine Plan був запропонований урядом України