Європейська бізнес-асоціація закликала до співпраці новостворену Екопрокуратуру Shutterstock

Європейська бізнес-асоціація закликала до співпраці новостворену Екопрокуратуру

Олекса Франко

17 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова зустрілася з представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля, де було представлено очільника нового відомства

Європейська бізнес-асоціація (EBA) закликала новостворений орган — Спеціалізовану екологічну прокуратуру до конструктивної співпраці та діалогу.

Зокрема, як повідомили в пресслужбі EBA, асоціація запросила на зустріч із бізнесом нового очільника Екопрокуратури — Олексія Мельника.

"Сподіваємося, Екопрокуратура буде відкритою до співпраці та діалогу з бізнес-спільнотою та сповідуватиме принципи верховенства права. Водночас запрошуємо нового очільника Спеціалізованої екологічної прокуратури на зустріч із бізнесом, щоб у деталях зрозуміти функціонал структури, адже нині насправді запитань більше, аніж відповідей", — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що асоціація підтримує необхідність посилення напряму протидії злочинам проти довкілля, адже тільки у 2020 році майже 80% кримінальних правопорушень у сфері довкілля стосувались незаконного вирубування, перевезення, зберігання та збуту лісу, заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом і порушення правил охорони або використання надр. За даними Держекоінспекції, найбільші збитки держава отримує саме через незаконне використання природних ресурсів.

"Безумовно, бізнес підтримує необхідність наведення порядку в екологічній сфері. Проте є велике занепокоєння щодо того, що структура може стати ще одним монстром для бізнесу, адже нині фундаментальних змін у країні майже немає: це стосується й боротьби з корупцією, й верховенства права, й браку рівних правил гри в країні", — зазначила виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев’янко.

Крім того, зауважила вона, іноді й ефективність роботи Держекоінспекції викликає серйозні питання.

"Навіть більше, на представлення нового очільника Екопрокуратури бізнес запрошено не було, — зауважила Анна Дерев’янко. — Тож наскільки вдасться в країні без фундаменту побудувати сильну та стабільну будівлю під назвою Екопрокуратура — є великим питанням".

Напередодні ЕкоПолітика писала, що в Україні створили та розвивають Спеціалізовану екологічну прокуратуру, яка в межах повноважень опікуватиметься протидією злочинам проти довкілля.

Зокрема, 17 червня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зустрілася з представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля, де було представлено очільника нового відомства.

Читайте також
В EBA подякували владі за ухвалені зміни до екологічного законодавства
В EBA подякували владі за ухвалені зміни до екологічного законодавства

Водночас, експерти Комітету звернули увагу на низку інших питань, які потребують доопрацювання

В Україні запустили перший онлайн reuse-центр
В Україні запустили перший онлайн reuse-центр

На платформі-маркетплейс Second Chance Bank вже можна розміщувати лоти

Бізнес та громадськість закликали владу до екологічних реформ
Бізнес та громадськість закликали владу до екологічних реформ

Галузеві експерти поділилися баченням, як має бути реформована екологічна політика України

EBA оприлюднила оновлену Білу книгу з реформування екополітики
EBA оприлюднила оновлену Білу книгу з реформування екополітики

Вона містить пропозиції до 18 екологічних реформ