Європарламент ухвалив закон про клімат: до 2030 року викиди мають скороти на 55% shutterstock

Європарламент ухвалив закон про клімат: до 2030 року викиди мають скороти на 55%

Зоряна Бердник

Утім, дехто з євродепутатів заявив, що коштів на реалізацію всіх заходів у межах закону нині немає

Європейський парламент ухвалив кліматичний закон, який передбачає зобов'язання досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Водночас документ встановлює збільшення мети ЄС щодо зниження викидів до 2030 року з 40% до щонайменше 55% порівняно з рівнем 1990 року. Про це з посиланням на повідомлення Європарламенту за результатами голосування пише Euronews.

Більшістю голосів Європейський кліматичний закон ухвалили 24 червня у Брюсселі. Зокрема, документ підтримали 442 євродепутати, висловилися проти — 203, утримався — 51.

"Я дуже щаслива. Я розглядаю це (ухвалення закону. — Ред.) як великий крок на винятковому шляху Європи до досягнення кліматичної нейтральності. Це також історичний шлях. Починаючи як Союз вугілля і сталі, ми стаємо кліматично нейтральним союзом, і це чудово. Це дуже класний день", — заявила шведська соціалістка Ютте Гутеланд.

Зі свого боку, голова парламентського комітету з питань екології, охорони здоров'я та продовольчої безпеки Паскаль Канфан зазначив, що Єврокомісія поставила більш скромні цілі порівняно з Європарламентом.

"Досягнуто компромісу. Усі ми знаємо, що Європарламент був готовий піти далі. Але і з цим кліматичним законом ми будемо ставати чистішим удвічі з половиною швидше в наступному десятилітті, ніж у попередньому", — сказав він.

Водночас німецький "зелений" Міхаель Блоссом упевнений, що ухвалений у цьому вигляді закон не допоможе обмежити глобальне потепління в межах 1,5 градуса Цельсія від рівня доіндустріальної епохи.

"Учені говорять нам, що цей кліматичний закон призведе до підвищення глобальної температури на 2-3 градуси. Тож це явно порушує Паризьку хартію", — cказав Блоссом.

Польська консерваторка Анна Залевська теж не задоволена ухваленням закону, який, за її словами, може призвести до великих витрат і закриття вугільної промисловості в Польщі.

"Ухвалений документ викликає розчарування. Грошей на нього нині немає. Без належного фінансування не вдасться домогтися справедливого для всіх результату. Закон про клімат містить накази й заборони. Він не тільки призведе до нових податків, а й збільшить вартість повсякденного життя", — наголосила вона.

Закон також передбачає створення наукового консультативного комітету з питань зміни клімату, у який увійдуть авторитетні екологи. Вони будуть надавати політикам незалежні наукові консультації щодо узгодження політики ЄС з цілями щодо досягнення вуглецевої нейтральності.

Зазначимо, що мета на 2030 рік закладає основу для великого пакета нормативних актів ЄС, який мають ухвалити 14 липня 2021 року для якнайшвидшого скорочення викидів у цьому десятилітті.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна під час переговорів з Європейським Союзом домовилася про застосування особливого підходу в межах впровадження механізму вуглецевого коригування імпорту.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan