Європейський парламент затвердив перегляд Регламенту ЄС щодо F-газів та поступову заборону фторвмісних парникових газів до 2050 року.
Також схвалили численні заборони застосування гідрофторвуглеців (ГФВ) та інших фторвмісних газів (HFC та HFO) у теплових насосах, стаціонарних холодильних установках та системах кондіціонування, повідомляє R744.com.
Відповідне рішення підтримали 426 євродепутатів, не підтримали – 109, а 52 – утрималися.
Як відомо, гідрофторвуглецеві сполуки відносяться до основних парникових газів в атмосфері Землі.
Зазначається, що поступова відмова від ГФВ до 2050 року передбачає поетапне зниження з 80% до 85% між 2036 і 2047 роками, передбачений Кігальською поправкою до Монреальського протоколу, до більш амбітного рівня.
В матеріалі пояснили, що Європарламент має розпочати переговори з Радою ЄС, щоб узгодити загальну позицію. Після цього розпочнеться триалог між Європейським парламентом, Комісією та Радою. Очікується, що угода буде досягнута до цього літа.
“Значні амбіції голосування в Парламенті свідчать про те, що остаточний перегляд Регламенту відображатиме значні зміни у використанні холодоагентів в ЄС, з великим поштовхом до природних холодоагентів”, – підкреслили в матеріалі.
Нагадаємо, спільний звіт ООН, США та ЄС показав, що озоновий шар може відновиться впродовж чотирьох десятиліть, зокрема завдяки забороні хлорфторвуглецевих речовин. Ці речовини зазвичай містяться в аерозолях, холодильниках, піноізоляційних матеріалах і кондиціонерах.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, нове дослідження Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) показало, що до початку 2030-х років світ перевищить обмеження потепління на 1,5°C, а до 2100 року сягне 3,2°C.