Єврокомісія вбачає загрози у законопроєкті №9516 про санітарні рубки лісу shutterstock

Єврокомісія вбачає загрози у законопроєкті №9516 про санітарні рубки лісу

Ганна Велика

Це співпадає з позицією українських екоактивістів

Члени Української природоохоронної групи (УПГ) отримали лист-відповідь від Генерального директорату з питань довкілля Єврокомісії щодо законопроєкту №9516, яким планувалось скасувати оцінку впливу на довкілля для суцільних санітарних рубок лісу. Європейські чиновники поділяють стурбованість громадськості стосовно цього документу і вбачають у ньому ряд ризиків.

Про це активісти УПГ повідомили у Facebook.

Фахівці з питань довкілля Єврокомісії зазначили, що ухвалення законопроєкту №9516 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах”:

  • порушить вимоги законодавства ЄС;
  • послабить природоохоронну складову в управлінні лісами;
  • збільшить ризик вирубки здорових дерев;
  • послабить спроможність компетентних органів не допускати зловживання та порушення.

Активісти також нагадали, що на ризики в частині боротьби з незаконними рубками вказувала й Спеціалізована екологічна прокуратура. Вони зазначили, що проти законопроєкту виступили понад 30 природоохоронних організацій з усього світу, які працюють над збереженням лісів і розслідуванням незаконних рубок.

В УПГ додали, що антикорупційний комітет Верхової Ради визнав невідповідність законопроєкту №9516 вимогам антикорупційного законодавства і констатував, що він може призвести до зловживань та безконтрольної вирубки лісів.

“Чи зупинить це ДП "Ліси України" в їхніх постійних намаганнях проштовхнути закон? Навряд чи. Бо їхня мета – знищити незалежний контроль за призначенням суцільних санітарних рубок. Євроінтеграція їм не потрібна, головне – побільше рубати”, – впевнені активісти.

Вони висловили сподівання, що уряд та Верховна Рада дослухаються до Єврокомісії, антикорупційників, правоохоронців та громадськості.

На початку березня ЕкоПолітика повідомляла, що екоактивісти з громадської організації SaveDnipro заявили, що з законопроєкту №9516 потрібно вилучити 70% положень, а решту суттєву змінити через загрози знищення лісів. Але попри це, парламентський екологічний комітет проголосував за цей законопроєкт. Також ми розповідали деталі корупційної схеми, яку законопроєкт №9516 дасть можливість реалізувати, а також наводили аргументи його автора – Олександра Матусевича – якими він пояснює необхідність його прийняття.

Читайте також
Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить
Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить

Нахабність лісівників та байдужість профільного міністерства виходять на новий рівень

На Прикарпатті активісти фіксують масштабні безконтрольні рубки лісу 
На Прикарпатті активісти фіксують масштабні безконтрольні рубки лісу 

Лісівники запевняють, що численні перевірки порушень не виявили

Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал
Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал

Але про деякі порушення вони вирішили просто промовчати

У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені

Документ набуде чинності наприкінці цього року