Єврокомісії погрожують судом через “зеленість” газу та ядерної енергії shutterstock

Єврокомісії погрожують судом через “зеленість” газу та ядерної енергії

Катерина Бєлоусова

Щоб пропозиція була прийнята, її має підтримати більшість із 705 законодавців асамблеї

Євродепутати погрожують Єврокомісії судовим позовом, якщо її план щодо включення газу та ядерної енергетики у “зелену” таксономію стане законом. 

Про це сказав євродепутат Пол Танг, провідний переговорник Європарламенту щодо законів про зелені облігації та частина його переговорної групи з таксономії, повідомляє Reuters.

Наступного тижня (4-8 липня) Європарламент прийме рішення прийняти чи відхилити пропозицію Комісії класифікувати газові та атомні електростанції як такі, що сприяють клімату, до списку сталих інвестицій.

"Парламент однозначно буде намагатися звернутися до суду. Ми будемо стверджувати, що це суперечить первинному законодавству, і однозначно будемо за це боротися", – сказав Танг.

Пропозиція для голосування в парламенті призведе до відхилення плану на тій підставі, що він не відповідає чинному закону ЄС, згідно з яким інвестиція повинна "суттєво" сприяти досягненню однієї з шести екологічних цілей, а не шкодити іншим. Танг зазначив, що голосування буде жорстким.

Щоб пропозиція була прийнята, її має підтримати більшість із 705 законодавців асамблеї.

Європейська комісія відмовилася від коментарів.

Сірпа Піетікайнен, одна з провідних парламентських переговорниць щодо таксономії, заявила, що підтримає судовий позов, якщо парламент не заблокує правила.

"Якщо справа дійде до цього, я підтримаю судовий позов і частину групи євродепутатів, які звернуться з цим до суду", — сказала Пітікайнен.

Противники ядерної енергетики, а саме Австрія та Люксембург, також погрожували судовим позовом Брюселю через ці пропозиції.

“Завдяки знаку сталого інвестування ЄС мав на меті встановити єдиний стандарт для зеленого фінансування та скерувати приватний капітал до інвестицій, які підтримують цілі зміни клімату”, – пояснили в Reuters.

Однак цей план розколов країни ЄС і законодавців, що відображає ширші розбіжності щодо того, як Європі слід скорочувати свої викиди. Дискусію посилило вторгнення росії (головного постачальника газу в Європу) в Україну.

Деякі країни, зокрема Польща та Болгарією, лобіювали таксономію, щоб стимулювати інвестиції в газ для поступової відмови від вугілля. Інші, такі як Данія та Люксембург, стверджували, що пропозиція назвати викопне паливо "зеленим" не заслуговує на довіру.

Нагадаємо, активісти вимагають вето на "зелену" таксономію, щоб зупинити лобістів рф.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія внесла газові та ядерні проєкти в список “зелених”.

Читайте також
Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики
Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики

Існує розкол у думках щодо подальшої реалізації Green Deal

Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій"
Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій"

Депутати Європарламенту вважають, що технології з нульовим рівнем викидів мають важливе значення для декарбонізації економіки ЄС

Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії
Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії

Євродепутати закликали запровадити нові санкції проти росії

Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ
Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ

Тепер кожна держава-член повинна розробити транскордонні проєкти для розширення “зеленої” електроенергії