Депутати Європарламенту у середу, 14 вересня, проголосували за підвищення частки відновлюваних джерел енергії в кінцевому споживанні в блоці до 45% до 2030 року.
Також, в окремому голосуванні, вони підтримали скорочення кінцевого енергоспоживання щонайменше на 40% до 2030 року та 42,5% споживання первинної енергії, порівняно з прогнозами 2007 року, повідомляє Європарламент.
Цілі щодо частки ВДЕ підтримуються Директивою про відновлювані джерела енергії (RED) та пакетом RepowerEU.
Законодавство також визначає підцілі для таких секторів:
- транспорт, де впровадження ВДЕ має призвести до 16% скорочення викидів завдяки біопаливу та водню;
- будівництво;
- централізоване опалення та охолодження.
В матеріалі зазначили, що промисловість повинна збільшити використання відновлюваних джерел енергії на 1,9 відсоткових пункти на рік, а мережі централізованого теплопостачання – на 2,3 відсоткових пункти.
Тепер кожна держава-член повинна розробити два транскордонні проєкти для розширення “зеленої” електроенергії, а країни з річним споживанням електроенергії понад 100 ТВт-год – ще й третій до 2030 року.
Європарламент також ухвалив поправки, які закликають до поступового скорочення частки первинної деревини, яка вважається відновлюваною енергією.
Таке рішення підтримали 418 євродепутатів.
Енергозбереження
Депутати Європарламенту підтримали перегляд Директиви з енергоефективності (EED), закону, який встановлює цілі енергозбереження як у первинному, так і в кінцевому споживанні енергії в ЄС.
Депутати Європарламенту підняли мету ЄС щодо скорочення кінцевого та первинного енергоспоживання, щоб країни-члени спільно забезпечили скорочення кінцевого енергоспоживання щонайменше на 40% до 2030 року та 42,5% споживання первинної енергії порівняно з прогнозами 2007 року.
“Це відповідає 740 і 960 мільйонам тонн нафтового еквіваленту для кінцевого та первинного споживання енергії відповідно. Держави-члени повинні встановити обов’язкові національні внески для досягнення цих цілей”, – йдеться в матеріалі.
Цілі будуть досягнуті за допомогою заходів на місцевому, регіональному, національному та європейському рівнях у різних секторах.
Таке рішення підтримали 469 євродепутатів.
Нагадаємо, Європарламент прийняв рішення щодо обмеження використання біомаси.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, 9 серпня, набув чинності план ЄС щодо скорочення споживання газу в блоці щонайменше на 15%.