ЄС збільшить використання ВДЕ до 40% в зв'язку з ростом цін на електроенергію Shutterstock

ЄС збільшить використання ВДЕ до 40% в зв'язку з ростом цін на електроенергію

Людмила Гончаренко

Такі зміни необхідні на тлі зростання ціни на газ та електроенергію в Європі

В ЄС вирішили збільшити ціль використання електроенергії з ВДЕ із запланованих у 2030 році 32% до 40%. Основна увага буде зосереджена на тих галузях, де розвиток ВДЕ відбувався повільніше, наприклад, будівництво, промисловість та транспорт.

Про це пише Українська асоціація відновлюваної енергетики на своїй сторінці у Facebook посилаючись на видання Еnvironmentalleader.com

В умовах стрімкого зростання цін на газ і електроенергію в Європі і зважаючи на те, що промисловість насилу справляється з витратами, міністри енергетики і транспорту ЄС зустрілися в Словенії для вирішення проблеми. Рішення полягає в тому, щоб прискорити більш широке використання і розвиток поновлюваних джерел енергії.

Кадрі Сімсон, комісар ЄС з питань енергетики, наголосила на необхідності підвищення енергоефективності та економії використання електроенергії на 9% більше, ніж передбачено поточними планами. В ЄС наголошують на тому, що ВДЕ є найдешевшим джерелом електроенергії.

Витрати країн ЄС на електроенергію зросли втричі у поточному році й наближаються до рекордних показників. Ціни на газ у Європі з січня 2021 року зросли на 250%.

Через рекордно високу ціну на природний газ кілька британських виробників сталі припинили свою діяльність, а компанія з виробництва добрив у Норвегії скорочує виробництво аміаку на 40% (за інформацією CNN). Bloomberg повідомляє, що німецька BASF також не зміг повністю уникнути впливу рекордних цін на електроенергію, попри те, що виробляє 80% власної енергії.

Нагадаємо, що у липні 2021 року ЄС запропонував план сталого розвитку Fit for 55. Це перегляд свого законодавства щодо клімату, енергетики та транспорту з метою скорочення викидів щонайменше на 55% до 2030 року. Крім того, ЄС хоче досягти вуглецевого нейтралітету до 2050 року.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що за останнє десятиліття споживання енергії з ВДЕ в світі збільшилося в три рази, а в Україні компанія Green Cert Ukraine у партнерстві з TÜV Thüringen розробила та впроваджує систему перевірки кількості енергії, спожитої з відновлюваних джерел.

Читайте також
Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження
Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження

До 2030 року повинні утричі збільшитися глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) 

Поліська ТЕС і Сіверська ТЕЦ змінили власника: названо причину
Поліська ТЕС і Сіверська ТЕЦ змінили власника: названо причину

Енергооб’єкти мали вийти на планові показники генерації енергії у 2020-2021 роках

Білл Гейтс витратить $1,5 млрд на розвиток екологічно чистих технологій
Білл Гейтс витратить $1,5 млрд на розвиток екологічно чистих технологій

Мета програми – прискорити просування інноваційних технологій і знизити собівартість виробництва водню

Німеччина побудує сонячні електростанції на місці видобутку бурого вугілля
Німеччина побудує сонячні електростанції на місці видобутку бурого вугілля

Будівництво планується почати влітку 2022 року після отримання необхідних дозволів місцевої влади