ЄС додатково отримуватиме €17 млрд на рік на кліматичні програми: названі джерела shutterstock

ЄС додатково отримуватиме €17 млрд на рік на кліматичні програми: названі джерела

Катерина Бєлоусова

Соціальний кліматичний фонд підтримуватиме вразливі домогосподарства, користувачів транспорту та дрібних підприємців

Єврокомісія внесла пропозицію про три нові джерела бюджетних надходжень. Протягом 2026-2030 років очікується доотримування EUR17 млрд на рік.

Ці кошти покриватимуть позики післякризового плану економічного розвитку Next Generation EU та наповнюватимуть Соціальний кліматичний фонд, передає GreenDeal.

Додаткові кошти ЄС планує отримати за рахунок перерозподілу коштів з європейської системи торгівлі викидами (EU ETS), механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) з 2026 року, а також завдяки новій мінімальній ставці податку на прибуток транснаціональних компаній, яка буде встановлена ​​на рівні 15% з 2023 року.

Соціальний кліматичний фонд підтримуватиме вразливі домогосподарства, користувачів транспорту та дрібних підприємців, які можуть постраждати від запровадження системи торгівлі викидами для транспортного сектора та сектора опалення будівель у ЄС. Про його створення якого було оголошено у липні,

“Фонд надасть країнам-членам фінансування у розмірі EUR72,2 млрд на період 2025-2032 років та фінансуватиметься за рахунок надходжень від реалізації квот на викиди в EU ETS. У Брюсселі розраховують, що EU ETS може забезпечити бюджетні надходження обсягом EUR12 млрд на рік протягом 2026-2030 років, що становитиме 25% усіх коштів, які генеруються за рахунок торгівлі квотами на викиди в EU ETS”, – сказано в матеріалі.

За рахунок CBAM в ЄК пропонують спрямовувати до бюджету EUR1 млрд на рік за. Очікується, що він має повноцінно запрацювати з 2026 року. Це становитиме 75% усіх коштів, які сплачуватимуть імпортери вуглецевої продукції в рамках функціонування механізму.

Також EUR2,5-4 млрд надходжень з 2023 року забезпечить підвищення мінімальної ставки корпоративного податку на рівні 15%, яка поширюватиметься на компанії з виручкою понад EUR750 млн на рік. 

“Відповідну реформу було підтримано у жовтні цього року 136 країнами та юрисдикціями, на частку яких припадає понад 90% світового ВВП”, – передає GreenDeal.

Нагадаємо, український бізнес щорічно втрачатиме по 396 млн євро з 2026 до 2030 року, якщо в Європейському Союзі запровадять вуглецеве мито — CBAM.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на ринку Євросоюзу хочуть заборонити імпорт товарів, пов'язаних із вирубкою лісів.

Читайте також
На ринку Євросоюзу хочуть заборонити імпорт товарів, пов'язаних із вирубкою лісів
На ринку Євросоюзу хочуть заборонити імпорт товарів, пов'язаних із вирубкою лісів

Так ЄК збирається мінімізувати європейський внесок у вирубування лісів

Євросоюз за 30 років знизив викиди парникових газів на 31%, – доповідь
Євросоюз за 30 років знизив викиди парникових газів на 31%, – доповідь

Порівняно з 2019 роком значно скоротилися викиди в секторах, на які поширюється дія європейської системи торгівлі викидами, зокрема у авіації – на 63,5%

На Київщині два підприємства припинили забруднювати повітря
На Київщині два підприємства припинили забруднювати повітря

Досі вони функціонували без відповідних дозволів

Як українські активісти протидіють екологічним катастрофам: три успішні кейси
Як українські активісти протидіють екологічним катастрофам: три успішні кейси

Екоактивісти намагались привернути увагу як громадськості, так і політиків, вийшовши на рівень законодавців