Харків долучився до програми ЄБРР «Зелені міста»: які очікування від реалізації shutterstock

Харків долучився до програми ЄБРР «Зелені міста»: які очікування від реалізації

Людмила Гончаренко

Ініціатива передбачає визначення екологічних викликів, які стоять перед містом, і розробку плану дій щодо їх подолання

У Харкові під час проведення Міжнародної конференції "Харків: розвиток та інвестиції" 6 жовтня було підписано Меморандум про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо реалізації в місті програми "Зелені міста". Про це повідомляє видання Сomments.ua.

У рамках програми буде проведений детальний аналіз того, які екологічні проблеми має місто, та у подальшому розроблений план щодо того, як їх можна зменшити, або подолати взагалі. 

У мерії від реалізації програми "Зелені міста" чекають насамперед оновлення інфраструктури міста, транспортної системи та значного покращення екологічної ситуації. У мерії зазначили, що ЄБРР допоможе зменшити викиди СО2 завдяки оновленню транспортного парку, а також напрацювати шляхи екологічного розвитку міста. 

“ЄБРР – це наш давній партнер, з яким ми будуємо нові станції метро, ​​закуповуємо тролейбуси. Підписання меморандуму - це ще один крок до доступної та сучасної інфраструктури міста Харкова”, – підкреслив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

У найближчий рік спеціалісти-екологи проведуть комплексний аналіз ситуації в місті, а також нададуть план оптимізації та поліпшення екологічної ситуації у місті. У плані буде значитися перелік інвестицій, які можна та потрібно реалізувати найближчим часом.

Основні напрямки, які вже зараз є очевидними для роботи – це модернізація комунальних систем, зокрема, подачі води та тепла, збуту та обробки відходів, зміна системи та парку громадського транспорту, підвищення енергоефективності всіх систем міста. Протягом року, будуть підготовлені проєкти для кожної сфери, кожен зі своїм терміном реалізації та бюджетом. 

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, що ЄБРР планує виділити $55 млн на біоенергетику в Україні.

Читайте також
На Харківщині далекобійники закидали ліс пляшками із сечею. Фото
На Харківщині далекобійники закидали ліс пляшками із сечею. Фото

Сотні пляшок із сечею знайшли активісти під час прибирання лісу в Жихорі

На Харківщині вирують пожежі в екосистемах: названо причину
На Харківщині вирують пожежі в екосистемах: названо причину

Рятувальники наголосили, що здебільшого причиною пожеж в екосистемах стає людський фактор