H2 Green Steel переведе свій металургійний завод у Швеції на “зелену” енергію shutterstock

H2 Green Steel переведе свій металургійний завод у Швеції на “зелену” енергію

Катерина Бєлоусова

Декарбонізація промислових процесів є фундаментальним кроком до вуглецевої нейтральності

Шведська компанія H2 Green Steel підписала рамкову угоду з Fortum щодо постачання безвуглецевої енергії для металургійного заводу у Будені.

Угода передбачає поставку 1,3 ТВт-год на рік з 2026 року протягом 5 років та 1 ТВт-год з 2027 на 9 років, повідомляє H2 Green Steel.

Зазначається, що значні обсяги електроенергії необхідні для живлення електролізера потужністю 700-800 МВт, який вироблятиме "зелений" водень, який. Водень використовуватимуть для перетворення руд на губчасте залізо.

“У цьому важливому партнерстві з Fortum зроблено ще один великий крок на підтримку амбітного підприємства H2 Green Steel і декарбонізації сталеливарної промисловості”, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що завод у Бодені спочатку вироблятиме 2,5 мільйона тонн “зеленої” сталі на рік з 2025 року. На другому етапі компанія збільшить виробництво приблизно до 5 мільйонів тонн. 

"Декарбонізація промислових процесів є фундаментальним наступним кроком до вуглецевої нейтральності, – сказав менеджер із продажу та директор із стратегічних клієнтів Fortum Рікард Дагербек. – Ми вважаємо, що складний характер масштабних проєктів з електрифікації та водню потребує міжгалузевого партнерства, а також великих обсягів “чистої” енергії."

Нагадаємо, автовиробники BMW, Scania і Mercedes-Benz, а також бренди побутової техніки Electrolux і Miele підписали угоди про постачання зі шведською компанією H2 Green Steel, що стимулюватиме розвиток ринку низьковуглецевої сталі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені з Бірмінгемського університету у Великобританії розробили дешевий технологічний процес для існуючих металургійних заводів, завдяки якому можна скоротити викиди приблизно на 90%.

Читайте також
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню

Це допоможе досягти мети щодо зменшення вартість виробництва зеленого водню до $1 за кілограм

Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню

Центр введуть в експлуатацію орієнтовно у середині 2028 року

США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%
США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

Фінансування виділили в рамках масштабної програми декарбонізації промисловості на $171 мільйон