Секретаріат Global Environment Facility (GEF) розгляне можливість співпраці з Україною у сфері повоєнного відновлення довкілля, водної політики, хімічної безпеки та забруднення повітря.
Посилення співпраці у спільних з Фондом довкіллєвих проєктах обговорили міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та генеральний директор GEF Карлос Мануель Родрігес, повідомляє Стрілець у Facebook.
Він розповів, що Глобальний екологічний Фонд є найбільшим у світі донором у сфері захисту та відновлення природи. За останні 30 років Фонд надав понад $22 мільярди грантів та змішаного фінансування природоохоронних проєктів у різних країнах.
Зустріч відбулася під час Конференції ООН з біорізноманіття COP15 у Монреалі.
“Україна як кандидат у члени ЄС вже сьогодні активно готується до повоєнного відновлення та формує для цього законодавче підґрунтя за вимогами ЄС, аби потім не втрачати час та розпочати роботу в перші дні після завершення бойових дій”, – зазначив Стрілець.
Він також додав, що Родрігес уважно стежить за новинами про війну в Україні й вдячний країні, що попри усі труднощі Україна продовжує спільно з GEF не просто реалізовувати довкіллєві проєкти, а й розширювати їхні можливості.
Нагадаємо, замміністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань євроінтеграції Світлана Гринчук заявила, що через російську агресію зростає забруднення, яке негативно вплине на довкілля всього Європейського континенту.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко заявив, що за 8 місяців повномасштабного вторгнення росія завдала довкіллю Україні понад €37 мільярдів збитків.