Генеральний директор німецького хімічного концерну BASF Мартін Брудермюллер незадоволений пакетом кліматичних законопроєктів ЄС Fit for 55.
Свою критику плану ЄС зі скорочення викидів парникових газів керівник найбільшого хімічного концерну у світі висловив у середу, 28 липня, під час конференц-дзвінка. Телефонну конференцію було присвячено піврічним даним, пише газета Süddeutsche Zeitung.
"Fit for 55 не приніс багато сюрпризів, але це важкий пакет", — зазначив глава BASF.
Відомо, що Мартін Брудермюллер добровільно посилив кліматичні цілі для своєї групи в кінці березня. Концерн BASF хоче стати кліматично нейтральним з 2050 року. Відповідно, до 2030 року кількість викидів парникових газів має скоротитися на чверть порівняно з 2018 роком, тоді як вони становили трохи менш як 22 мільйони тонн еквівалента CO₂ в групі.
"Я критично ставлюся до CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism, регулювання кордону CO₂. — Ред.). Це не спрацює", — сказав Брудермюллер. Він сумнівається, що така система відповідатиме вимогам СОТ, і впевнений, що вона буде дуже бюрократичною.
Гендиректор BASF також згадав довгі та розгалужені ланцюжки створення вартості. "Ви повинні знати кількість CO₂ для кожного імпортованого та експортованого товару. Це неможливо", — упевнений глава концерну.
Зазначимо, що BASF — це найбільший у світі виробник хімічних речовин за обсягом продажів. 26 березня керівництво BASF заявило, що концерн витратить до €4 млрд ($4,7 млрд) на скорочення викидів парникових газів на чверть до 2030 року.
Довідка. CBAM призначений для того, щоб обтяжити імпорт із країн, у яких не діють або менш суворі кліматичні норми, і не допустити, щоб вітчизняні компанії переміщували виробництво з високим вмістом CO за кордон. Компенсація буде стягуватися за цемент, залізо і сталь, алюміній, добрива та електрику з 2026 року.
Раніше ЕкоПолітика писала, що заступниця міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Ірини Ставчук розповіла, як працюватиме новий план ЄС зі скорочення викидів парникових газів.