Компанія з виробництва залізорудних окатишів Ferrexpo посилила цілі декарбонізації, а саме планує скоротити викиди вуглецю Scope 1 та 2 на 50% до 2030 року та Scope 3 на 10%.
Основними напрямками декарбонізації виробництва Ferrexpo стануть три ключові види діяльності, на які припадає 80-90% вуглецевого сліду, повідомляє GMK Center.
Зазначається, що попередня ціль передбачала скорочення викидів Scope 1 та 2 на 30% та не включала Scope 3. Базовим роком компанія визначила 2019 рік.
В матеріалі підкреслили, що у річному звіті за 2022 рік Ferrexpo підтвердила свій намір досягти чистих нульових викидів у Scope 1 та 2 до 2050 року та скоротити викиди в Scope 3 на 50% за цей період.
“Усі цільові показники розраховуються на тонну виробництва, тому обсяг виробництва не вплине на них”, – пояснили автори.
Головний виконавчий директор Ferrexpo Джим Норт наголосив, що компанії вдалося знизити викиди на 31% від рівня 2019 року.
“Ми маємо намір зберегти наш позитивний імпульс у скороченні наших викидів. Ми в захваті від бажання наших зацікавлених сторін зрозуміти наш шлях декарбонізації, і ми шукаємо шляхи для співпраці в майбутньому", – сказав він.
Зазначається, що вуглецевий слід Ferrexpo пов’язаний з трьома ключовими видами діяльності, а саме споживанням:
- дизельного палива на шахтному парку Групи (Scope 1);
- електроенергії на переробному заводі (Scope 2)
- природного газу в пелетизаторі (Scope 1).
В матеріалі пояснили, що на ці види діяльності припадає 80-90% вуглецевого сліду Scope 1 та 2. Тому вони стануть основними напрямками декарбонізації виробництва Ferrexpo.
Автори підкреслили, що у своєму звіті про зміну клімату Ferrexpo розглядає впровадження низки технологій декарбонізації, зокрема:
- технології акумуляторів і тролейбусів у кар’єрних вантажівках;
- "зелений" водень у пелетизаторах;
- будівництво об’єктів відновлюваної енергетики.
Зазначається, що у 2021 році компанія побудувала сонячну електростанцію потужністю 5 МВт і збільшила закупівлю “зеленої” електроенергії на 50%.
Як відомо, Scope 1 охоплює прямі викиди парникових газів, Scope 2 – непрямі викиди, що пов’язані з придбанням електроенергії, а Scope 3 – викиди, які не контролює компанія, але на які опосередковано впливає у своєму ланцюжку створення вартості.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила комплекс сонячних батарей потужністю 5 МВт без "зеленого" тарифу на діючому промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК).