Процедура Оцінки впливу на довкілля в Україні не досягає задекларованих в законі цілей — зменшення впливу на довкілля, а кошти на її проведення витрачаються неефективно.
Такий висновок зробили учасники круглого столу "ОВД: дослідження результативності та необхідні зміни", який відбувся за ініціативи ПАЕУ та за участі державних органів влади, бізнесу, громадської і експертної спільноти.
"З метою об’єктивності і прозорості в питанні ОВД, спілка професіоналів довкілля ПАЕУ зверталися до Міндовкілля, ДЕІ та ДРС щодо надання звітів про відстеження результативності Закону України "Про ОВД" То ж чи досяг на сьогодні закон "Про ОВД" в Україні задекларованих цілей? Практично одностайно учасники відповіли, що цілі не досягнуто, час і кошти витрачено неефективно!" — повідомили в ПАЕУ.
Детальніше результати самого дослідження про результативність процедури Оцінки впливу на довкілля в Україні можна переглянути за посиланням.
Основні зауваження до процедури стосувалися: термінів її проведення, невідповідності директивам ЕС, відсутності належного моніторингу результативності процедури, а також її корупційній складовій.
"Вже невдовзі організатори обіцяють надати законодавчому та виконавчому органу влади опрацьовані пропозиції та дорожню карту", — додали в ПАЕУ.
Як повідомляла ЕкоПолітика, 16 червня в Україні з певними обмеженнями відновили роботу Реєстру з ОВД, що дозволить бізнесу продовжити процедуру, а громадськості брати участь у прийнятті рішень.