Експерти пояснили, чому післявоєнна відбудова України повинна бути "зеленою" shutterstock

Експерти пояснили, чому післявоєнна відбудова України повинна бути "зеленою"

Катерина Бєлоусова

Нова економіка України має бути заснована на новітніх “зелених” і цифрових технологіях

“Зелене” відновлення України слід розглядати як необхідність глибокої трансформації країни на шляху до “зеленої” та кліматично нейтральної економіки.

Про це заявила аналітикиня ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Зоряна Козак під час міжнародної конференції щодо надання допомоги Україні, її відбудови та європейської перспективи у Кракові, Польща, повідомляє DiXi Group.

Захід, який проводив Європейський соціально-економічний комітетом (EESC), об’єднав близько 200 учасників, зокрема посадовців та представників неурядових організацій ЄС, Польщі та України.

Підхід до відновлення може бути амбітним та прагматичним. За словами Козак, амбітність полягає у визначенні “зеленого” розвитку як центрального елементу повоєнного відновлення. Прагматичний підхід повинен містити так звані "червоні лінії", впровадження яких є життєво необхідним для сталого та “зеленого” відновлення України в майбутньому.

Президентка EESC Кріста Швенг зазначила, що відбудова України має призвести до розвитку міцнішого громадянського суспільства та нової економіки, заснованої на новітніх “зелених” і цифрових технологіях. 

“Як EESC ми налаштовані на посилення співпраці та обміну з українськими громадськими організаціями", – сказала вона.

Експертка проєкту "Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського “зеленого” курсу" Козак наголосила на важливості участі громадського сектору у повоєнній відбудові України. 

"Громадянське суспільство – це той цементуючий елемент, який може згуртувати різних стейкхолдерів, відновити чи встановити зв’язки між ними, зокрема між державою, місцевим самоврядуванням, бізнесом і звичайними громадянами", – сказала вона.

Козак також додала, що українські неурядові організації потребують програм з системної та негайної підтримки, адже громадянське суспільство також зазнало впливу та руйнування від війни.

Нагадаємо, Чехія допоможе Україні у “зеленому” повоєнному відновленні довкілля, зокрема підтримає природні парки, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промисловим забрудненням.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти вважають, що мінімум два покоління українців відчуватимуть шкоду, завдану природі бойовими діями внаслідок забруднення.

Читайте також
Відбудувати краще, ніж було: в Україні розробили Дорожню карту сталого відновлення 
Відбудувати краще, ніж було: в Україні розробили Дорожню карту сталого відновлення 

Це спільне напрацювання провідних громадських організацій, аналітичних центрів і академічних установ

Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити
Людство вдвічі швидше вичерпує відновлювані ресурси, аніж планета їх здатна відтворити

День екологічного боргу — це тривожний сигнал про те, що ми живемо за межами можливостей планети

В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць
В Україні потенційно може з'явитися 1,2 млн "зелених" робочих місць

Особливу увагу при їх створенні обіцяють приділити ветеранам