Експерти пояснили, чому післявоєнна відбудова України повинна бути "зеленою" shutterstock

Експерти пояснили, чому післявоєнна відбудова України повинна бути "зеленою"

Катерина Бєлоусова

Нова економіка України має бути заснована на новітніх “зелених” і цифрових технологіях

“Зелене” відновлення України слід розглядати як необхідність глибокої трансформації країни на шляху до “зеленої” та кліматично нейтральної економіки.

Про це заявила аналітикиня ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Зоряна Козак під час міжнародної конференції щодо надання допомоги Україні, її відбудови та європейської перспективи у Кракові, Польща, повідомляє DiXi Group.

Захід, який проводив Європейський соціально-економічний комітетом (EESC), об’єднав близько 200 учасників, зокрема посадовців та представників неурядових організацій ЄС, Польщі та України.

Підхід до відновлення може бути амбітним та прагматичним. За словами Козак, амбітність полягає у визначенні “зеленого” розвитку як центрального елементу повоєнного відновлення. Прагматичний підхід повинен містити так звані "червоні лінії", впровадження яких є життєво необхідним для сталого та “зеленого” відновлення України в майбутньому.

Президентка EESC Кріста Швенг зазначила, що відбудова України має призвести до розвитку міцнішого громадянського суспільства та нової економіки, заснованої на новітніх “зелених” і цифрових технологіях. 

“Як EESC ми налаштовані на посилення співпраці та обміну з українськими громадськими організаціями", – сказала вона.

Експертка проєкту "Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського “зеленого” курсу" Козак наголосила на важливості участі громадського сектору у повоєнній відбудові України. 

"Громадянське суспільство – це той цементуючий елемент, який може згуртувати різних стейкхолдерів, відновити чи встановити зв’язки між ними, зокрема між державою, місцевим самоврядуванням, бізнесом і звичайними громадянами", – сказала вона.

Козак також додала, що українські неурядові організації потребують програм з системної та негайної підтримки, адже громадянське суспільство також зазнало впливу та руйнування від війни.

Нагадаємо, Чехія допоможе Україні у “зеленому” повоєнному відновленні довкілля, зокрема підтримає природні парки, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промисловим забрудненням.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти вважають, що мінімум два покоління українців відчуватимуть шкоду, завдану природі бойовими діями внаслідок забруднення.

Читайте також
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 

Очільник Міндовкілля стверджує, що вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення в Україні

В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим

Відбулася презентація дослідження щодо потреб відновлення державної економіки

Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу
Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Реформи передбачають створення ринку квот на викиди забруднюючих речовин

Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility
Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility

Реалізація плану дозволить отримати €16 мільярдів у 2024 році