Екопатруль показав наслідки видобутку урану на Дніпропетровщині. Відео Shutterstock

Екопатруль показав наслідки видобутку урану на Дніпропетровщині. Відео

Олена Яценьо

Активісти виміряли радіацію та виявили провали в землі

Активісти громадського формування "Екопатруль" зняли наслідки видобування урану в с. Довгівка Софіївського району, що на Дніпропетровщині.

Відповідний відеоролик оприлюднено на ютуб-каналі організації.

Активісти виміряли радіацію та виявили на місці видобутку урану, біля шахти, провали в землі, що й може вказувати на видобування безпосередньо під ними.

Місцеві жителі зауважили, що раніше тут уже багато людей померли від онкологічних захворювань. Дехто й зараз поскаржився на здоров'я.

"Поки ми знімали й вимірювали радіацію, то чули дуже моторошний звук. Він був схожий на те, що земля просто провалюється", — зауважила голова ГФ "Екопатруль" Тетяна Лампіка.

Вона наголосила, що дуже небезпечно, коли такі потенційно небезпечні об'єкти покидають без нагляду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на початку серпня стало відомо, на двох ділянках у Дніпропетровській області мають намір почати видобувати уран.

За словами екоактивістів, видобуток уранових руд означає, по суті, утворення ще одного полігону небезпечних відходів поблизу селищ Дніпропетровщини.

Зокрема, діяльність зачепить Божедарівську, Криничанську, Миколаївську, Саксаганську та Солонянську сільські територіальні громади. Екоактивісти наголосили, що в Україні не практикується перероблення радіоактивних відходів цієї галузі.

Згодом стало відомо, що до видобутку урану на території області причетний "АТБ".

Читайте також