Під час засідання екологічного комітету Верховної Ради напрацювали рішення, які допоможуть посилити контроль за станом довкілля.
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, нещодавно він презентував експертній спільноті річний звіт роботи ДЕІ. Зокрема, звіт заслухали представники екологічного комітету Верховної Ради, Кабінету міністрів, профільних міністерств і центральних органів виконавчої влади, народні депутати, екологічні експерти та активісти.
У результаті засідання екокомітету було озвучено й погоджено рекомендації.
Експерти запропонували таке:
- Прискорити процеси реформування – створення електронної системи "Кабінет екологічного інспектора" та проведення 3-го етапу територіальної реформи ДЕІ.
- Пришвидшити обрання керівників у новостворених округах, адже від їхньої роботи напряму залежить ефективність територіальних підрозділів.
- Розробити та внести пропозиції щодо коригування державного бюджету 2021 року. Необхідно закласти додаткові витрати на закупівлю лабораторних приладів, відеореєстраторів, безпілотних літальних апаратів та іншого важливого обладнання.
- Забезпечити безперебійне оприлюднення інформації про результати перевірок і посилення взаємодії з "Інспекційним порталом". Відкритість у роботі ДЕІ – важлива запорука об’єктивного та неупередженого екологічного контролю, а також мінімізації корупційних ризиків.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада може вже навесні ухвалити законопроєкт №3091 "Про екологічний контроль", який розширює повноваження Державної екологічної інспекції.