Екологічні збитки від повномасштабної російської агресії сягнули $63 мільярдів

Екологічні збитки від повномасштабної російської агресії сягнули $63 мільярдів shutterstock
Катерина Бєлоусова

Щоденні збитки для довкілля від бойових дій оцінюють у 3 млрд грн

За два роки повномасштабної війни збитки для довкілля від російської агресії сягнули $63 мільярдів.

Ця сума не враховує всі збитки на окупованих територіях, адже фахівці не мають до них доступу, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що наразі найбільше від військової агресії постраждало довкілля:

  • Донеччини – понад 18 мільйонів гривень;
  • Луганщини – понад 13 мільйонів гривень;
  • Харківщини – майже 11,5 мільйона гривень.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів, що за два роки повномасштабної війни задокументовано близько 4000 кейсів екоциду. Щоденні збитки для довкілля оцінюються у 3 млрд грн, окрім того:

  • окуповано 40% екологічно цінних територій України;
  • третина українських лісів пошкоджена окопами, обстрілами, знаходиться на лінії фронту;
  • бойові дії спричинили викиди понад 150 млн тонн парникових газів (97 млн тонн за перший рік війни).

“Каховська катастрофа. Світові рекорди ракетних обстрілів. Безповоротно зруйновані екосистеми. 156 000 км2 замінованих земель. Пожежі й опустелювання. Жодного куточка в країні, куди б не дісталася війна. Страшна статистика, з якою ми будемо мати справу після деокупації”, – написав він.

В Міндовкілля зазначили, що в Україні створять робочу групу для напрацювання методики розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій. 

"Сьогодні Україна перша у світі розробляє методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій, щоб також притягнути агресора до відповідальності. Розраховую, що у майбутньому цей документ буде визнаний на міжнародному рівні", – сказав Стрілець. 

Планується, що проєкт цієї методики презентують на Конференції ООН зі зміни клімату у червні у Бонні, Німеччина. Це допоможе привернути увагу світової спільноти до актуальних проблем та наслідків війни для клімату та навколишнього середовища.

Нагадаємо, Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни розробила та презентувала Екологічний договір для України (Environmental Compact), який є дорожньою картою для притягнення росії до відповідальності та відновлення довкілля.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, консультант із земельних питань Академії аграрних наук України Анатолій Разгон заявив, що у зоні активних бойових дій показники вмісту важких металів у ґрунті перевищують норми у 30 разів.

Читайте також
В Україні зроблять ще одну спробу ратифікувати Кігалійську поправку: чому це важливо
В Україні зроблять ще одну спробу ратифікувати Кігалійську поправку: чому це важливо

Чиновники профільного відомства готують ратифікацію цього документу вже кілька років поспіль

Мінекономіки оприлюднило довгоочікуваний законопроєкт щодо СТВ: основні положення
Мінекономіки оприлюднило довгоочікуваний законопроєкт щодо СТВ: основні положення

Всі зацікавлені сторони матимуть 30 днів, аби подати свої зауваження до цієї версії нормативно-правового акту

CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни
CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни

Вітчизняні підприємства вже втрачають клієнтів та мільйонні контракти через запровадження вуглецевого мита ЄС

Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну
Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну

Виконавча влада ЄС поки це звернення не коментувала