Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 10-16 травня. Дайджест pro.gov.ua

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 10-16 травня. Дайджест

Ганна Велика

Найбільші суми шкоди цього тижня екоінспектори нарахували за забруднення земель

ЕкоПолітика зібрала 10 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, які були оприлюднені за тиждень з 10 по 16 травня. Інформацію публікували пресслужби прокуратур, а також Державна екологічна інспекція України та її підрозділи.

1. Філія "Столичний лісовий офіс" ДП "Ліси України" в місячний термін має відшкодувати 1,6 млн грн шкоди, заподіяної довкіллю забрудненням та засміченням земель у Радомишльській територіальній громаді Житомирської області.

Спеціалісти Державної екологічної інспекції Поліського округу під час рейдових заходів виявили виробничі відходи деревообробки (тирсу) та інші побутові відходи на земельних ділянках площею 1,3 га та 0,4 га середньою вистою 1,7 м на відкритому ґрунті.

t.me/polissyareg_dei

Фото: t.me/polissyareg_dei.

Лісівники не потурбувалися про ізоляцію, яка виключала б фільтрацію рідкої частини відходів в ґрунтові води та інфільтрацію ґрунтових вод. Екоінспектори відібрали проби ґрунту та з’ясували, що у них перевищений вміст амонію.

t.me/polissyareg_dei

Фото: t.me/polissyareg_dei.

Лісівникам запропонували протягом місяця добровільно відшкодувати завдані збитки.

2. На Закарпатті за рішенням суду товариство з Перечина сплатить 14,7 млн грн шкоди за забруднення фенолами ґрунтів на земельній ділянці, яка перебуває у його користуванні. Її площа становить понад 4,6 га. У прокуратурі нагадали, що фенол і його похідні є високотоксичними, мають канцерогенну дію та згубно впливають на флору і фауну.

3. На Дніпропетровщині викрили чергову організовану групу "чорних лісорубів". Про підозру оголосили організатору і трьом її учасникам. Вони займалися незаконною вирубкою лісу на території Синельниківського району області та збутом деревини.

dnipr.gp.gov.ua

Фото: dnipr.gp.gov.ua.

Створив організовану групу депутат селищної ради. Підозрювані рубали акації та продавали їх місцевим мешканцям.

dnipr.gp.gov.ua

Фото: dnipr.gp.gov.ua.

“Чорні лісоруби” завдали збитків довкіллю на майже 1 млн грн.

4. Суд виніс вирок 43-річному браконьєру, який проживає в одному з сіл Миколаївського району. У квітні 2024 року чоловік, використовуючи заборонені знаряддя лову, в період дії заборони на вилов риби та без відповідного дозволу, незаконно виловив із Тилігульського лиману майже 800 рибин різних видів роду бичок.

Своїми діями він завдав державі збитків на суму понад 1,1 млн грн.

Правопорушник повністю визнав свою вину. Березанський районний суд визнав його винним та призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн, а також  застосував спеціальну конфіскацію — у власність держави передали заборонені знаряддя лову та рибу, вилучену під час досудового розслідування.

5. На Рівненщині судитимуть учасників угруповання, які вивозили відходи молочного виробництва на землі громади. Мова йде про трьох жителів Березнівщини: керівника приватного підприємства, начальника цеху та водія.

pro.gov.ua

Фото: pro.gov.ua.

Для спрощення виробничих процесів та мінімізації витрат на утилізацію відходів молочного виробництва, зловмисники облаштували місця для їх скиду на землях сільськогосподарського призначення. З липня 2024 року до березня цього року учасники групи забруднили шкідливими відходами молочного виробництва понад 12 га землі. Своїми діями вони створили небезпеку для життя та здоров’я людей, а також завдали шкоди довкіллю на майже 1,7 млн грн.

Правоохоронці схопили ділків на "гарячому", безпосередньо під час скиду відходів.

pro.gov.ua

Фото: pro.gov.ua.

6. На Черкащині перед судом постане директор одного з Канівських товариств. Попри те, що термін дії спеціального дозволу підприємства на користування надрами закінчився, а новий дозвіл ще не був отриманий, він допустив незаконне видобування підземних вод. Такими діями керівник завдав довкіллю та державним інтересам шкоди на понад 1 млн грн.

7. А ось ще один випадок чи то службової недбалості, чи то навмисного “закривання очей”. Прокурори передали до суду обвинувальний акт стосовно майстра лісу одного з лісництв філії "Берегометське ЛМГ" ДП "Ліси України". Його звинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

chrn.gp.gov.ua

Фото: chrn.gp.gov.ua.

За даними слідства, лісівник не виконував належним чином свої службові обов'язки й допустив незаконну порубку дерев на території, що перебувала під його охороною.

chrn.gp.gov.ua

Фото: chrn.gp.gov.ua.

chrn.gp.gov.ua

Фото: chrn.gp.gov.ua.

Збитки довкіллю перевищили 1,8 млн грн.

8. Мешканця м. Полонне на Хмельниччині засуджено до 2 років пробаційного нагляду за шкоду довкіллю. Його визнали винним у забрудненні земель та незаконній порубці лісу.

khmel.gp.gov.ua

Фото: khmel.gp.gov.ua.

На земельній ділянці сільськогосподарського призначення порушник розмістив 4 піролізні печі та займався випалюванням деревного вугілля.

khmel.gp.gov.ua

Фото: khmel.gp.gov.ua.

Також у лютому цього року він незаконно вирубав 2 вільхи в лісовому масиві Полонської громади, чим завдав шкоди на понад 32 тис. грн.

9. Державна екологічна інспекція у Тернопільській області провела розрахунок збитків та пред’явила претензії Залозецькій селищній раді на загальну суму понад 14,4 млн грн за засмічення та забруднення твердими побутовими відходами земельних ділянок, які розташовані у населених пунктах на території громади.

10. Екоінспектори Центрального округу нарахували майже 1,8 млн грн збитків та пред’явили претензію Лип’янській сільській раді Черкаської області за незаконне вирубування невстановленими особами 119 дерев у полезахисній смузі, яка розташована за межами с. Кавунівка Лип’янської сільської територіальної громади.

Про організовані злочинні групи, які займалися незаконними рубками та захороненням відходів забійного цеху, читайте у дайджесті ЕкоПолітики за минулий тиждень.

Читайте також
Як відпочити на природі без шкоди для довкілля 
Як відпочити на природі без шкоди для довкілля 

З настанням теплих сонячних днів українці все частіше вирушають відпочити у лісі, біля озер або річок

Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест

Почастішали випадки, коли за неналежне утримання полігонів притягують до відповідальності посадовців, які мали цим опікуватися

Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест

Правоохоронці завершили розслідування стосовно ще однієї злочинної групи з посадовців Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині, які нанесли заповідному фонду збитків на сотні мільйонів гривень

Найбільші порушення в екосфері за 19-25 квітня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 19-25 квітня. Дайджест

Найсуттєвішої шкоди завдав “шахед”, який атакував багатоквартирний будинок на Житомирщині