Екологічна прокуратура України за три роки викрила понад сотню злочинних груп

Екологічна прокуратура України за три роки викрила понад сотню злочинних груп shutterstock

Єлизавета Волкотруб

Було викрито 101 організоване злочинне угруповання

Екологічна прокуратура України за три роки роботи викрила більше сотні злочинних організацій, більшість з яких скоювали злочини та у сфері надро- та лісокористування.

Про це повідомив керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури (СЕП) Борис Індиченко, передає Інтерфакс.

"Загалом за час діяльності екологічних прокуратур викрито 101 організоване злочинне угруповання та злочинну організацію. Найбільше у сфері лісокористування – 67 і надрокористування – 24", – зазначив Індиченко.

Керівник СЕП зазначив, що протягом 2023 року до суду було направлено 42 кримінальні провадження за обвинуваченням у скоєнні майже 700 кримінальних правопорушень, пов'язаних з охороною природи.

"У 14 кримінальних провадженнях уже ухвалено обвинувальні вироки", – додав він.

За словами Індиченко, прокурори повідомляють про підозру у скоєнні тих злочинів, які раніше досліджувалися лише теоретично.

"Зокрема, вперше направлено до суду обвинувальний акт за порушення законодавства про захист рослин, що, до речі, спричинило загибель близько 300 птахів (журавлів). Уперше притягнуто до відповідальності за незаконне транскордонне переміщення відходів. Уперше в Україні завершено досудове розслідування за фактом забруднення моря, зі збитками $2 млн, частину з яких уже відшкодовано", – підсумував він.

Як повідомляла Екополітика раніше, у Чорнобильській зоні виявили 12 незаконних рубок лісу, площа яких склала понад 700 кубічних метрів. Орієнтовні збитки сягають 70 млн грн.

Читайте також
Топ найбільш поширених в Україні екологічних злочинів
Топ найбільш поширених в Україні екологічних злочинів

Мова про сотні мільйонів збитків та знищення екосистем

Куди скаржитися на екологічні злочини: посилання та контакти
Куди скаржитися на екологічні злочини: посилання та контакти

Головне – якнайповніше фіксувати факти порушення, його локацію та знімати фото й відео

Екологічний відпочинок на природі: правила для пікніків та походів
Екологічний відпочинок на природі: правила для пікніків та походів

Головне – не смітити, не шкодити та не шуміти

Дайджест екозлочинів тижня: побори за вирубку, граніту на мільярд, стоки у Дніпро
Дайджест екозлочинів тижня: побори за вирубку, граніту на мільярд, стоки у Дніпро

Прокурори виявили ще сімох причетних до нелегального видобутку граніту зі збитками понад 1,5 млрд грн