Нині в експертному середовищі точаться дискусії про закриття гідроелектростанцій на річці Дніпро, що є нібито розв'язанням проблеми забруднення головної водної артерії України. Зокрема, посилаючись на статтю з "Вікіпедії", запропонували закрити шість станцій ГЕС і спустити понад 40 куб. км води зі сховищ, "щоб відновити природу".
Про це розповів на своїй сторінці у Facebook член в Експертній раді Міністерства енергетики та професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Геннадій Рябцев.
За його словами, до нього звернулася журналістка з проханням прокоментувати майбутнє Дніпровського гідроелектричного каскаду, станції якого запропонували закрити.
Згідно з твердженням експертів, встановлені на каскаді 34 насосно-компресорні станції нібито споживають більше енергії, аніж генерують усі дніпровські ГЕС.
"Якщо ГЕС працюють самі на себе, то звідки беруться >3 ГВт гідроенергії в нашому енергетичному балансі?" — зауважив Рябцев.
Як з'ясував він далі, неправдиві відомості вказано у статті на "Вікіпедії", у якій зазначено посилання на наукову працю українських учених, а саме — монографію докторів філософських, філологічних і педагогічних наук під назвою "Екологія і політика" (автори: Васюта О.А., Васюта С.І., Філіпчук Г.Г.).
"Кошти, які поглинають насосні станції, станом на 1997 рік п'ятиразово перевищували вартість енергії всіх шести ГЕС Дніпровського каскаду", — йдеться в джерелі.
На цей фрагмент із наукової праці послалися в статті на "Вікіпедії" про Дніпровський каскад ГЕС.
У коментарях під дописом користувачі соцмережі висловили своє ставлення до "Вікіпедії" як джерела інформації та псевдоекспертів, які не орієнтуються в тому, що жваво беруть обговорювати.
Раніше ЕкоПолітика писала, чи заслужено записують таке свято, як "Міжнародний день підсніжника", в екологічний календар.