Еколог розкритикував наповнення бюджету шляхом екоподатку Shutterstock

Еколог розкритикував наповнення бюджету шляхом екоподатку

Олекса Франко

На думку Антипова, ситуація, у якій екоподаток потрібен тільки для наповнення бюджету, свідчить про неефективне розпорядження коштами

Підвищення екологічного податку ніяк не допоможе в охороні довкілля, якщо ці гроші спрямовуватимуть просто в бюджет, а не на розв'язання проблем навколишнього середовища.

Таку думку висловив генеральний директор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антипов, коментуючи зміни до Податкового кодексу, які передбачають зростання низки екологічних податків і зборів. Він переконаний, що залучені кошти потрібно вкладати в модернізацію промисловості.

"Якщо збираються податки за вплив на довкілля, то вони мають спрямовуватися на розв'язання проблем довкілля. Ми маємо займатися не лікуванням наслідків, а усуненням причини. Для цього потрібно проводити екологічну модернізацію нашої промисловості та якось стимулювати цей процес, стимулювати інвестиції в екологічні проєкти та програми", — наголосив експерт.

За словами Антипова, ситуація, у якій екоподаток потрібен тільки для наповнення бюджету, а не розв'язання екологічних проблем, свідчить про те, що влада не здатна ефективно розпоряджатися коштами.

"Якщо податки підвищуються просто для того, щоб заткнути дірки в бюджеті, то це не зовсім питання захисту довкілля. Це питання державного управління фінансами. Мабуть, ніхто не хоче шукати ефективність усередині себе — боротися з корупцією, неефективним використанням державних коштів і розкраданням. А хоче просто піднімати податки й зараховувати гроші навіть не у спецфонд, а в загальний фонд бюджету", — зауважив еколог.

Нагадаємо, що 2 червня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт № 5600 "Щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень", який, серед іншого, підніме ставку екологічного податку на 300%. ЕкоПолітика проаналізувала документ і пояснила, що з ним не так.

Читайте також
На Львівщині забруднювачі сплатили майже 30 мільйонів гривень екоподатку
На Львівщині забруднювачі сплатили майже 30 мільйонів гривень екоподатку

З них зарахування до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища становить 8,5 мільйона гривень

В Україні частину підприємств звільнили від сплати екологічного податку
В Україні частину підприємств звільнили від сплати екологічного податку

Перелік областей вже затверджений Кабміном

Стало відомо, скільки коштуватимуть викиди в повітря згідно екоподатку на 2022 рік
Стало відомо, скільки коштуватимуть викиди в повітря згідно екоподатку на 2022 рік

Індексація ставок податків відбуватиметься шляхом збільшення ставки за викиди в атмосферне повітря

Названо 10 найбільших платників екоподатків у 2021 році. Інфографіка
Названо 10 найбільших платників екоподатків у 2021 році. Інфографіка

Які підприємства та в яких областях сплатили найбільше спеціальний податок за те, що забруднюють довкілля