Комітет з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради 23 лютого відхилив законопроєкт №5390 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ресурсної бази низьковуглецевої енергетики.
У разі прийняття цей проєкт закону мав би негативні наслідки для галузі, повідомляє Енергетика під куполом у Telegram.
Він передбачав додатковий обов’язок для інвестора щодо отримання висновку про допустимість планованої діяльності, яка підлягає ОВД, до початку її провадження, що додатково б ускладнило адміністративну процедуру.
Окрім того він запровадив би нове визначення "ділянка надр" та можливість використання в межах однієї угоди про розподіл продукції різних ділянок надр, які знаходяться окремо одна від одної.
Законопроєкт суттєво розширював повноваженя Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання УРП в частині визначення доцільності укладення УРП та надання дозволу на укладення УРП без конкурсу. Такі норми в законі можуть нести високі корупційні ризики та мати негативний вплив на терміни розгляду та прийняття рішень Міжвідомчою комісією.
Законопроєкт №5390 містив і ряд позитивних змін, однак вони дублюють наявні положення у проєкті закону №4344, який вже схвалений всіма Комітетами та рекомендований до прийняття ВРУ.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про СНЕ: що тепер зміниться.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, стало відомо, чому від президента Зеленського вимагають накласти вето на закон про меліорацію земель.