Екокомітет підтримав законопроєкт "Про жорстоке поводження з тваринами" shutterstock

Екокомітет підтримав законопроєкт "Про жорстоке поводження з тваринами"

Маргарита Шевченко

Законопроєкт дуже негативно сприйняли представники сфери вітроенергетики

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні в середу, 2 червня, підтримав проєкт закону № 5342 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами та виконання міжнародних зобов'язань із захисту диких тварин".

За відповідне рішення проголосували 10 членів комітету.

Документ внесли народні депутати Ігор Кривошеєв, Олег Бондаренко, Юлія Овчинникова та інші.

Мета — запровадження законодавчих механізмів, спрямованих на запобігання загибелі значної кількості птахів і рукокрилих ссавців (кажанів).

Пропонується внести зміни до законів України, якими заборонити експлуатацію вітрових електроустановок, які:

  • не оснащені спеціальними приладами для запобігання загибелі диких тварин (радіолокаційними системами, що уповільнюють або зупиняють рух лопатей вітрових електроустановок у разі наближення птахів, та ультразвуковими системами відлякування, що запобігають наближенню до вітрових електроустановок рукокрилих ссавців);
  • розміщені ближче, ніж на 500 метрів до лісонасаджень і житлових будівель, а також на шляхах міграції птахів;
  • для забезпечення ефективної реалізації цієї норми передбачається перехідний період, і тільки з 1 січня 2024 року в разі невиконання зазначеної вимоги матиме наслідком від'єднання вітрової електроустановки від електричної мережі.

Законопроєкт дуже негативно сприйняли представники сфери вітроенергетики. Зокрема, голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков пояснив, що цим документом народні депутати пропонують встановити на вітрових турбінах спеціальне обладнання, яке під час наближення до вітрової турбіни птахів або кажанів зупиняло б вітрову турбіну.

"Для людини, яка не залучена до сектору вітроенергетики, таке бажання може здатися дуже навіть логічним і гуманним, насправді ж не все так просто. Дизайн будь-якої турбіни чітко закріплено за конкретним виробником. Встановлення будь-якого додаткового обладнання має узгоджуватися з виробником в індивідуальному порядку. До того ж виробнику має бути надано логічне обґрунтування необхідності встановлення додаткового обладнання, для чого одного тільки бажання окремих народних депутатів не досить", — пояснив експерт.

За його словами, надані в пояснювальній записці до законопроєкту статистичні дані підтверджують їхній маніпулятивний характер.

Як повідомляла ЕкоПолітика, українські екологи наполягають на якнайшвидшому ухваленні законопроєкту №4461 "Про території Смарагдової мережі".

Читайте також
ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів
ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів

РВПЗ сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань

Верховну Раду закликали заборонити азбест та ухвалити закон "Про відходи"
Верховну Раду закликали заборонити азбест та ухвалити закон "Про відходи"

Попри повну заборону в багатьох країнах, в Україні він і досі застосовується у виробництві будівельних матеріалів, передусім шиферу

Верховна Рада спростила екологічне законодавство на період воєнного стану
Верховна Рада спростила екологічне законодавство на період воєнного стану

Зокрема, для деяких видів діяльності скасовується процедура оцінки впливу на довкілля

Екокомітет відхилив законопроєкт про стимулювання низьковуглецевої енергетики
Екокомітет відхилив законопроєкт про стимулювання низьковуглецевої енергетики

Законопроєкт містить високі корупційні ризики та негативний вплив на терміни розгляду та прийняття рішень Міжвідомчою комісією